Зелката е новата суперхрана на годината

Гастрономскиот и хранлив хит што го замени прокељот е новата суперхрана - зелката.

Прелистувајќи низ кулинарски канали на социјалните мрежи, ќе наидете на безброј клипови на готвачи од целиот свет кои ја фалат зелката како исклучително разновиден зеленчук. Затоа, при вашето следно купување, размислете да го додадете во вашата кошничка.

Освен што е во тренд, зелката е многу богата и со хранливи материи. Содржи растителни влакна, половина од дневната потреба за витамин К, третина од потребата за витамин Ц и десет проценти од дневната потреба за фолати. Овој лиснат зеленчук содржи и траги од манган, витамин Б6, калциум, калиум, витамин А, железо и рибофлавин.

Зелката припаѓа на фамилијата на крстовидни, заедно со брокулата, карфиолот, кељот и зеленчукот. Сите тие содржат соединенија кои се борат против ракот и имаат моќ да го контролираат воспалението и да го намалат ризикот од проблеми со срцето.

Бојата на зелката може да варира од зелена до црвена и виолетова, а листовите може да бидат мазни или збрчкани.

Според ChefIQ, „зелката понекогаш има лоша репутација“, главно затоа што, кога е преварена, може да испушта непријатен мирис на сулфур.

„Сепак, кога е правилно подготвен, овој зеленчук може да додаде богатство на вашите јадења“, забележуваат тие.

Освен што го намалува воспалението, зелката содржи и антоцијани здрави за срцето, кои припаѓаат на семејството на флавоноиди. Студијата од 2013 година објавена во списанието Circulation, која опфати 93.600 жени, покажа дека оние со поголем внес на храна богата со антоцијани имаат помал ризик од срцев удар.

Исто така, може да го намали нивото на масни материи кои можат да ги затнат артериите, како што е холестеролот. Растворливите влакна помагаат во намалувањето на лошиот холестерол со тоа што се врзуваат за таа супстанца во цревата и ја спречуваат неговата апсорпција во крвта.

Треба да се напомене дека конзумирањето големи количини зеленчук од видот зелки може да предизвика надуеност поради високата содржина на влакна.

реклама

Здравје

Црвеното грозје го намалува холестеролот и има антистареечки ефекти

Read more

Една вообичаена навика може да предизвика губење на видот

Read more

Храна која го надополнува недостатокот на витамин Д

Read more

Дали навистина треба да пиеме чаша вода кога ќе се разбудиме?

Read more
 

Магазин

За гурмани: Докопани во сос од сланина, јаболка и павлака

Читај повеќе

Четири нискогликемиски намирници кои поддржуваат здраво слабеење

Читај повеќе

Летото ќе промени сѐ: Хороскопски знаци кои мора да се подготват за љубовни турбуленции

Читај повеќе

Маск му донесе интернет на племе во Амазон и ги навлече на порнографија

Читај повеќе

Црвеното грозје го намалува холестеролот и има антистареечки ефекти

Читај повеќе

Како да го забрзате метаболизмот: Многу е полесно отколку што мислите

Читај повеќе

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 12 ненаселени места во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Читај повеќе