Хроника

Жител на Долгаш загинал при пад од трактор

16. март 2017 - 14:49 | Макфкас

Жител на дебарското село Долгаш загинал при пад од трактор, соопшти полицијата.

Според истиот извор, несреќата се случила кога од тракторот што го управувал О.А. (33) од с.Долгаш, паднал сопатникот К.Ф. и бил прегазен.

Увид на лице место направи дебарската полиција. 

Коментирај