Зошто постарите мажи се попривлечни за жените?

Многу жени одлучуваат да стапат во врска со постари мажи, а нивните врски многумина не можат да ги разберат. За таквите врски луѓето имаат најразлични коментари, а најчестата е дека станува збор за врска од интерес, а не од љубов.

Bright Sight одвои неколку причини зошто жените често „паѓаат“ на постари мажи. И не, парите не се на прво место.

1. Постарите мажи се позрели

Постарите мажи зад себе имаат искуство и тоа многу искуство со жени, па веројатно научиле како да се однесуваат кон жените. Тие се веќе остварени личности, со изградена кариера и некои од нив се подготвени да се посветат на семејството. Сакаат да се скрасат со една жена.

2. Носат мудри одлуки

Не ризикуваат беспотребно, благодарение на животното искуство имаат научено многу лекции па можат да си дозволат помудри одлуки.

3. Врските со нив се постабилни

Знаат точно што сакаат и не се оптоваруваат со непотребни игри како топло-ладно и слично.

4. Помагаат во домашните обврски

Знаат или научиле дека на жените им е многу важно нивните партнери да учествуваат во извршувањето на домашните обврски, дека со тоа нема да бидат помалку мажи. Го искусиле животот како самец и веројатно домашните обврски сами ги вршеле па не им е тешко тоа да го прават и кога ќе бидат во врска.

5. Знаат дека кон жените треба да се однесуваат со почит

Разбираат што им треба на жените и што ги прави среќни, во текот на последните љубовни врски веројатно научиле и како треба да избегнат одредени проблеми, па врската со нив е поедноставна. Не се фокусирани само на себе и нивните потреби, туку големо внимание посветуваат на партнерката.

6. Даваат чувство на сигурност

Досега веќе изградиле кариера, финансиски се постабилни и не се во потрага по авантури туку по сериозна врска.

реклама
Кој е човекот од најновиот интернет мем што кружи на социјалните мрежи?

Кој е човекот од најновиот интернет мем што кружи на социјалните мрежи?

Read more
Леброн Џејмс го менува Кливленд за Филаделфија?

Леброн Џејмс го менува Кливленд за Филаделфија?

Read more
ВМРО-ДПМНЕ утре ќе поднесе барање за предвремени парламентарни избори и оставка на Заев

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе поднесе барање за предвремени парламентарни избори и оставка на Заев

Read more
Жител на Шишево, баран со потерница, вперил пиштол во полицајци

Жител на Шишево, баран со потерница, вперил пиштол во полицајци

Read more

Љубов и секс

Заедничко гледање порно филмови: Да или не?

Read more

Четири знаци дека сте во стабилна и среќна врска

Read more

Ќе се изненадите колку често жените мислат на секс

Read more

Три хороскопски знаци во кои се раѓаат најголемите женкари

Read more

Магазин

Жена во визба од зграда во Париз што ја наследила пронашла половина милион евра

Читај повеќе

Зошто интелигентните луѓе имаат помалку пријатели?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобриот рецепт за печени ракчиња на скара

Читај повеќе
  • play_arrow

Извлечени 5.000 парчиња муниција од потонат брод од Втора светска војна

Читај повеќе

Заедничко гледање порно филмови: Да или не?

Читај повеќе
  • filter

Доминираат: Ова се најголемите инфлуенсери меѓу спортистите, дали ги следите?

Читај повеќе

Четири знаци дека сте во стабилна и среќна врска

Читај повеќе

Ќе се изненадите колку често жените мислат на секс

Читај повеќе

Три хороскопски знаци во кои се раѓаат најголемите женкари

Читај повеќе