10-минутен утрински тренинг со Памела Рајф

За да се расоните и да започнете со извршување на секојдневните обврски, доволно е да направите неколку вежби со кои ќе се чувствувате полни со енергија во текот на целиот ден.

Не ви е потребна никаква скапа опрема, ниту пак многу простор.

Десетминутниот тренинг не е премногу интензивен, а ќе согорите многу калории и ќе го истегнете телото. Доколку ви е потребна пауза, направете ја, но не се откажувајте.

реклама

Фит

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more

Зошто некои луѓе се дебелеат, а други не?

Read more

Вежбање наутро или навечер: Што е поефикасно?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Тим на отпишаните: Најлошите фудбалери во Премиер лига сезонава

Read more
play_arrow

Експеримент: Колку навистина штитат маските?

Read more
play_arrow

Трејлер за воениот филм „The Resistance Fighter“

Read more
play_arrow

Како да користите Spotify?

Read more
play_arrow

Дронска снимка од големите поплави во Кина

Read more
play_arrow

10-минутен HIIT тренинг за топење калории

Read more
play_arrow

Најчести „трикови“ за слабеење кои всушност ве дебелеат

Read more
play_arrow

Топ 20 комедии кои не се очекуваше да бидат добри

Read more
play_arrow

Како Бруну Фернандеш ја спаси сезоната на Манчестер Јунајтед?

Read more
play_arrow

Како да избришете видео од вашиот YouTube канал?

Read more
play_arrow

Десетте најголеми грешки во Премиер лигата сезонава

Read more
play_arrow

Руско-сириска поморска парада

Read more