15 најмистериозни подводни аномалии

Океанот покрива околу 70% од површината на Земјата. Тоа е вкупно околу 224 милиони квадратни километри со просечна длабочина од околу 3.682 метри. Имаме мапирано само околу една петтина од сето тоа! Не мора да сте експерт за да сфатите дека не знаеме речиси ништо кога станува збор за длабоките води, а тоа може да биде прилично страшно. Џиновските лигњи и големите бели ајкули се една работа, но сите безброј нешта за кои не ни знаеме дека постојат се сосема друго прашање. Таму долу се случуваат некои чудни работи. Затоа, ајде да нурнеме длабоко во ова видео во кое се разгледуваат 15-те најмистериозни подводни аномалии!

реклама

Чек дис аут

Топ 12 ненаселени места во светот

Read more

Корисни домаќински трикови со кондоми

Read more

Војна на кујните: Италијанска одмазда

Read more

Малиот сакал диносаурус за роденден

Read more

Нови видеа

play_arrow

Војна на кујните: Италијанска одмазда

Read more
play_arrow

7 фудбалски менаџери кои се пробија иако се просечни

Read more
play_arrow

Статива

Read more
play_arrow

7 најлоши одбрани на титула во историјата на фудбалот

Read more
play_arrow

Јован Манев: Сите сме со една цел, да постигнеме добар резултат

Read more
play_arrow

Времеплов: 33 години од највредниот пенал на Дарко Панчев

Read more
play_arrow

7 најкатастрофални трансфери со кои фудбалерите си ги уништиле кариерите

Read more
play_arrow

Rammstein направи спектакл во Белград

Read more
play_arrow

Скопје за време на Прва светска војна

Read more
play_arrow

7 најдобри фудбалски сезони на сите времиња

Read more
play_arrow

15 најмистериозни подводни аномалии

Read more
play_arrow

Топ 15 најстрашни туристички атракции

Read more