4 хороскопски знаци кои ќе раскинат до крајот на ноември

Кого го чека нервен слом, кој долго време посакува крај,а кој мирно ќе го поднесе раскинувањето?

Иако некои не посакуваат крај на љубовта, тоа ќе мора да го направат. Ним им е потребна оваа промена токму сега, а единствениот начин да се впуштат во нешто ново е да се ослободат од стариот начин на живот.

Овен

Не сте размислувале да раскинете со личноста со која сте, но веќе не сте заинтересирани да се обидувате. Она што досега не функционирало покажува знаци дека никогаш нема да успее, а вие го прифаќате тоа. Се обидовте, а можеби и тие, и сега знаете дека обидот не доведе никаде. Сакате ноември да биде без стрес, бидејќи мислите дека веќе ви е доста од него. Сакате да се ослободите од стресот и да се опуштите, а во текот на овој месец сфаќате дека единственото нешто што ве спречува да бидете смирени е личноста со која сте во врска.

Па, сето тоа ќе заврши овој месец. Тоа значи дека вие, Овни, ќе го вратите редот во вашиот живот. Да се ​​биде практичен и прагматичен можеби не е ваш вообичаен стил, но кога станува збор да се чувствувате добро во животот, ќе го направите она што треба да го направите. Ова значи дека вие сте тој што треба да направи промени овде. Вашиот ден за промена е 7 ноември.

Скорпија

Она што ја мачи Скорпијата овој месец е вознемирувачкото чувство на итност, како да треба да направите нешто да се случи веднаш, а тоа едноставно не се случува. Можеби ова не е поврзано со вашиот љубовен живот, но ќе му наштети. Ова значи дека ви треба промена токму сега, а единствениот начин на кој чувствувате дека можете да создадете нешто ново за себе е да се ослободите од старото.

И додека не сакате да го сметате партнерот за „стар“, почнавте да го поврзувате со минатото и постар начин на живот, па сега ќе го промените тоа и ќе ја прекинете врската. Не гледате иднина со него. Едно нешто што ќе се истакне во ова време е тоа што повеќе не можете да се справувате со лагите на другите. Веќе на почетокот на месецот, на 7 ноември, самодовербата ќе ви се зголеми. Ова значи дека ако сте среде раскинување или штотуку го започнувате, ќе можете да го пребродите без целосен нервен слом.

Јарец

Раскинувањето е последното нешто што сте сакале да го направите пред милион години кога ја запознавте личноста со која сте сега. Бидејќи е скоро крај на годината, не сакате да го направите тоа, но ќе го направите. И ќе го направите тоа само затоа што не сакате да ја пренесете оваа врска во новата година. Можете да се справите со тоа, а идејата за одложување е само тортура. Долго време не се согласувате.

Чувствувате дека повеќе не сте компатибилни во сите области каде што една двојка треба да биде компатибилна. Сега кога е ноември и ништо не се смени, Јарецот е подготвен да раскине и иако тоа никого не радува, тоа ќе биде добар потег. Храброста ќе се појави на 10 ноември и ќе ви го даде она што го сакате.

Водолија

Во текот на ноември 2023 година, можете да одите во која било насока, што значи дека би можеле да останете со личноста на која ѝ замерувате за позицијата во која сте како пар, па би можеле да раскинете и да го започнете овој месец со „свртен нов лист“. Не ги сакате промените, но уште помалку сакате да бидете несреќни и ќе ви падне на памет дека оваа несреќа само ќе стане поинтензивна. Иако можеби не ви се допаѓаат промените, склони сте на повремени радикални потези и многу лесно ќе одлучите дека е време да ја прекинете врската. Тоа е непријатно, но знаете дека тоа е вистинскиот потег. Ви треба здрав разум; единствениот начин да се случи тоа е да се каже „Ciao Bella“.

Со оглед на тоа што Водолијата верува во моќта на умот, време е да ја спроведете во пракса и да направите повеќе од само седење и тагување додека чекате сето тоа да заврши. Искористете ја брилијантната моќ на умот на 13 ноември и фокусирајте се на позитивниот и здрав исход што ве очекува вас и вашиот наскоро бивш партнер. Не е на одмет да им посакате сè најдобро.

Тагови
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more

Љубов и секс

Ескорт дама тврди дека мажите стануваат сè полоши во секс: Каде грешат?

Read more

7 знаци откриваат дека траумите од минатото ви влијаат на љубовната врска

Read more
Во кој дел од денот сме најмногу расположени за секс?

Во кој дел од денот сме најмногу расположени за секс?

Read more

Зошто жените кои се сингл подолго време се посреќни во животот?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Што ви се случува во телото кога вежбате?

Читај повеќе

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Читај повеќе

6 лоши навики поради кои предвреме стареете

Читај повеќе

Кои се највалканите места што ги допираме секој ден?

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои без проблем забиваат нож в грб

Читај повеќе

Диета на руските балерини: За 7 дена се слабее до 5 килограми

Читај повеќе
  • filter

На кои плажи во Грција е најтопло морето?

Читај повеќе

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Читај повеќе

Марокански деликатес: Зачинети јајца со леблебии и чери домати

Читај повеќе