Ако ве привлекуваат овие работи во сексот, дефинитивно сте настрани

Ако вашиот сексуален живот во последно време не е како што посакувате, можеби е вистинското време да го зачините со малку поинаков, настран секс.

Сега сигурно се прашувате што се подразбира под настран секс. Па, менувањето и експериментирањето со сексуални пози не е тоа што ве прави настрани во сексот, туку многу пообични работи.

Ако малку експериментирате во сексот не мора да значи дека сте чудни.

Но, секс експертите велат дека дефинитивно сте настрани во сексот (што воопшто не е лошо) ако ги правите или сакате да ви ги прават овие работи:

- Ја повлекувате партнерката за коса

- сакате да ја удирате партнерката по задникот

- уживате во агресивни игри во кревет

- сакате да ја гризнете партнерката

- уживате некој да ве понижува во кревет

- сакате да водите безобразни муабети

- сакате да изговарате и да ви изговараат навредливи работи во текот на односот

- уживате во давење и врзување во текот на сексот

- го одложувате или забавувате оргазмот на партнерката/партнерот.

Тагови
реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Европол: Албанија извор на дрога, транспортот оди главно по морски пат до Италија

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Љубов и секс

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Најдобри години за брак: Лавовите не се даваат до 38, Ракот рано скока во тавче

Read more

Најчестите женски сексуални фантазии

Read more

Зошто на пролет одеднаш почнувате да зрачите со сексапил?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Тест за издржливост: Колку долго може да го следите овој ритам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Урнебесна нова игра: Кој губи - пие на екс

Читај повеќе

Немирното куче на Бајден повторно ќе ја напушти Белата куќа

Читај повеќе

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Читај повеќе
  • play_arrow

8 навики за нега на кожа кои ве прават постари

Читај повеќе

Трите хороскопски знаци со најголема интелигенција

Читај повеќе

На кои луѓе не им се препорачува да пијат кафе?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 трикови за правилно вежбање стомачни

Читај повеќе

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Читај повеќе