Американка тврди дека е магнетизирана од вакцината, сите ѝ се смеат

Медицинска сестра од Охајо тврди дека вакцината против ковид ја направила магнетизирана, што и се обиде јавно да го докаже тоа. Нејзиниот неуспех предизвика смеа на Twitter.

Тврдењето дека поради вакцината станала магнет го произнесе и пред Министерството за здравство, обидувајќи се да го докаже тоа ставајќи клуч на вратот.

„Може ли да го објасните ова?“, праша таа пред присутните среде неуспешната демонстрација.

URL

Ниту еден од предметите не се задржа на нејзиното тело, но кога клучот го залепи на градите, предметот кратко се задржа, пишува BuzzFeed. Тоа се случи бидејќи човечкото тело излачува себум и пот, па поради тоа кожата е леплива и предметите накратко можат да се залепат на неа.

Важно е да се нагласи дека повеќето клучеви денес се изработени од алуминиум и дека не постои можност да бидат привлечени од магнет.

Колку е смешна оваа нова теорија на заговор за вакцините покажуваат и реакциите на Twitter. Твитерџиите со денови ѝ се смеат на медицинската сестра Џоана Оверхолт и другите кои веруваат во тоа.

URL
URL
реклама

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Чек дис аут

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Read more

Чудесниот остров во Хрватска што личи на отпечаток од прст

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Американка тврди дека е магнетизирана од вакцината, сите ѝ се смеат

Read more
 

Магазин

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Читај повеќе

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Читај повеќе

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Читај повеќе

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешко на индиски начин

Читај повеќе
  • filter

Ferrari влегува во светот на модата - дали би ги носеле овие креации?

Читај повеќе
  • filter

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Читај повеќе
  • play_arrow

Фитнес инфлуенсерка укажува каде најчесто грешиме кога вежбаме

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чудесниот остров во Хрватска што личи на отпечаток од прст

Читај повеќе