Анџелина Џоли повторно ќе биде Maleficent

Анџелина Џоли во неодамнешното интервју потврди дека работи на третото продолжение на серијалот Maleficent.

Последниот филм од серијалот, наречен Maleficent: Mistress of Evil, беше објавен во 2019 година, а најновото продолжение е моментално во продукција.

Maleficent е играна адаптација и римејк на анимираниот класик „Заспаната убавица“ од 1959 година. Во филмот Џоли ја отелотвори злобната самовила Малефисент (Злорада), од чија перспектива е раскажан целиот филм. Заедно со Анџелина Џоли, во филмовите глумеа Ел Фанинг, Мишел Фајфер, Харис Дикинсон, Ед Скрајн, Чиветел Еџиофор и Џуно Темпл.

Филмовите Maleficent колективно заработија повеќе од 1 милијарда долари, што ги прави меѓу најуспешните адаптации на Disney.

Џоли не навлегува во детали за продукцијата на новиот филм, па сè уште не е познато дали остатокот од актерската екипа од претходните филмови ќе се појави во Maleficent 3.

Сака да го напушти Холивуд

Џоли за време на интервјуто откри дека сака да се одмори од актерството и да се оддалечи од Холивуд. Нејзината желба е да се пресели на некое време во Камбоџа.

„Пораснав на прилично плитко место. Од сите места во светот, Холивуд не е здраво место. Затоа ја барам автентичноста", рекла актерката. „Ќе се иселам штом можам.“

Актерката признала и дека веројатно не би се занимавала со глума доколку денес повторно би бирала кариера, бидејќи би сакала да ја зачува својата приватност.

„Кога почнав, не се очекуваше актерите да бидат толку јавни, да споделат толку многу детали“, изјави Џоли.

реклама

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Read more

Карлсон: Американски шпиони ме следеа низ Москва, се сретнав и со Сноуден

Read more

Балканот е во мапата за „Руски свет“

Read more

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Read more

Филм & ТВ

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more

Вака се прави тизер за хорор!

Read more

Ен Хатавеј и Џејк Гиленхал ќе играат во втората сезона на популарната Netflix серија Beef

Read more

Продолжува серијалот филмови за Бриџит Џонс - наскоро ќе се снима четвртиот дел

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Читај повеќе
  • play_arrow

Вака се прави тизер за хорор!

Читај повеќе
  • play_arrow

Ен Хатавеј и Џејк Гиленхал ќе играат во втората сезона на популарната Netflix серија Beef

Читај повеќе
  • play_arrow

Продолжува серијалот филмови за Бриџит Џонс - наскоро ќе се снима четвртиот дел

Читај повеќе

ДНК собраа 690.000 денари за лекувањето на Лео со лицитацијата на статуетката од „Златна бубамара“

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога глумците не глумеа

Читај повеќе
  • play_arrow

За новиот документарец на Netflix велат дека е еден од најморничавите

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најнеочекувани враќања на филмски ликови

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе