КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕУРО 2020

Ангеловски: Требаше да победиме со Израел и Словенија, да не изгубевме од Полска

Селекторот на македонската репрезентација смета дека загубените бодови на гости кај Израел и Словенија се клучни за неуспехот фудбалската репрезентација да се квалификува на ЕУРО 2020.

„Да победевме на гости со Израел и Словенија и да не загубевме дома со Полска, тоа се натпреварите на кои го испуштивме пласманот“, рече селекторот на прес-конференцијата по победата над Израел.

Македонија за првпат еден квалификациски циклус заврши на 3-тото место, но тоа место не води никаде. Селекторот неуспехот го гледа во нерешените натпревари на гости со Словенија и Израел кога двата завршија со резултат од 1:1. Исто така, поразот во Скопје од Полска со 0:1 го смета еден од еден од оние кои негативно се одразија врз бодовното салдо.

реклама

Мурињо го одржа зборот: Се сликаше со македонскиот новинар

Read more

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Read more

Цицлест четврток

Read more

Фудбал

Шампионот на Азија исфрлен од ЛШ поради позитивни на COVID-19

Read more

Мурињо: Деле Али ќе остане во Тотенхем

Read more

Челси се засили на голманската позиција

Read more

Франк де Бур е новиот селектор на Холандија

Read more

Спорт

Шампионот на Азија исфрлен од ЛШ поради позитивни на COVID-19

Читај повеќе

Мурињо: Деле Али ќе остане во Тотенхем

Читај повеќе

Челси се засили на голманската позиција

Читај повеќе

Франк де Бур е новиот селектор на Холандија

Читај повеќе
  • play_arrow

Хаос и лудило: Времето кога Марадона беше шеф на аргентинската репрезентација

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо го одржа зборот: Се сликаше со македонскиот новинар

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајами со трета победа дојде на чекор од големото финале

Читај повеќе

Шеснаесет ракометари на Работнички заразени со корона

Читај повеќе

Промена на датумот на играње на средбата на ПСЖ – Вардар 1961

Читај повеќе