„Анплагд“ настап во живо на Били Ајлиш во Соработка со Telekom Electronic Beats

Фото: Интимниот концерт на Били Ајлиш целосно достапен на барање © Дојче Телеком, Пејман Ажари

На 1 јуни, добитничката на Греми и Оскар, Били Ајлиш, приреди незаборавно шоу како дел од турнејата Telekom Electronic Beats. Пред официјалниот почеток на нејзината европска турнеја, 20-годишната изведувачка одржа ексклузивен настап во салата „Телеком Форум“ во Бон, заедно со нејзиниот брат FINNEAS. Двајцата изведоа специјално акустично шоу пред околу 1.900 восхитени обожаватели.

Оние обожаватели коишто не можеа да бидат таму сега имаат можност да го доживеат концертот на eb.tv, YouTube каналот на Telekom Electronic Beats и MagentaMusik. Македонските фанови ќе може да го видат концертот на MaxTV видеотека.

Незаборавното шоу, коешто траеше околу 55 минути, ја поведе публиката низ двата прославени албуми „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?“ и „Happier Than Ever“. Придружувана од својот брат FINNEAS, Ајлиш претстави соголена верзија од своите светски хитови како „Ocean Eyes“, „Bad Guy“ и „Happier than ever“.

За Улрих Кленке, Главен директор за бренд во Дојче Телеком, настапот во живо е круна на соработката со Били Ајлиш: „Концертот произлезе од нашите иницијативи со уметницата за 'What We Do Next' и 'Futureproof'. Били ги инспирира младите да тргнат по нови патишта на иднината. Вечерашниот концерт уште еднаш докажа: Големите нешта се создаваат преку заемни искуства. Како меѓународна музичка платформа, Telekom Electronic Beats сака да продолжи да се развива во оваа насока“.

*Промотивен текст

Тагови
реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Музика

„Анплагд“ настап во живо на Били Ајлиш во Соработка со Telekom Electronic Beats

Read more

Зеленски: Евровизија ќе ја организираме во Мариупол

Read more

Ник Кејв изгуби уште еден син

Read more

„Пинк Флојд“ по 30 години објавија нова песна - за поддршка на Украинците

Read more
 

Видео

  • play_arrow

Фејл компилација: Брзо и валкано

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација: Глупост пуштена на најјако

Читај повеќе
  • play_arrow

Top 10 работи кои децата од 90-тите милуваа да ги прават

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • filter

„Анплагд“ настап во живо на Били Ајлиш во Соработка со Telekom Electronic Beats

Читај повеќе

Зеленски: Евровизија ќе ја организираме во Мариупол

Читај повеќе

Ник Кејв изгуби уште еден син

Читај повеќе
  • play_arrow

Туристичка фејл компилација

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе