Apple направи заштитни маски за вработените

Дизајнери од компанијата Apple направија заштитна маска специјално за нивните вработени. Таа може да се пере и носи по неколку пати.

Маската може да ја видите во видеото на YouTube каналот Unboxing Therapy. Маските се дизајнирани од Apple, а направени во Кина. Секоја кутија содржи пет маски кои можат да се носат 8 часа, а потоа е потребно да се исперат.

Препорачано е секоја маска да се испере до пет пати пред да се замени со нова.

Во пакетот има и упатства за користење и одржување на маската. Засега, не се планира продажба на овие маски.

Remote video URL
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Вести

Кинеска демонстрација на моќ: Рој дронови против непријателот

Read more

Астронаутите од МВС се вратија на Земјата по 196 дена во вселената

Read more

Facebook Dating конечно достапен во Европа

Read more

Маск: Се надевам ќе изградиме град на Марс пред Трета светска војна

Read more

Гик

  • play_arrow

Кинеска демонстрација на моќ: Рој дронови против непријателот

Читај повеќе

Што му ја „цица“ батеријата на iPhone 12?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најмоќниот чипсет досега е главниот адут на новата Huawei серија

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува кога некој ќе умре во вселената?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да постигнете убави голови од слободен удар на „FIFA 21“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите од МВС се вратија на Земјата по 196 дена во вселената

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот iPad Air

Читај повеќе

Facebook Dating конечно достапен во Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

3D патување низ Сончевиот Систем

Читај повеќе