Астро анализа на првата недела од ноември: Нови врски, раскинувања и љубомора

Прочитајте ја деталната прогноза на астрологот Владимир Влајиќ за првата недела од ноември 2023 година.

Што ни носи првата недела од ноември 2023 година кога станува збор за астрологијата? На кого ѕвездите му носат напредок на работа, кому во љубовта и кој треба да се грижи за нивното здравје?

Според него, последните денови од октомври носеа одредени нестабилни енергии, но работите се подобруваат. Еве кој според хороскопот во ноември ќе напредува, кој се уште ги трпи истите болки:

Родените во знак и подзнак Овен треба да се грижи за органите кои се однесуваат на карлицата, дебелото црево и гинеколошкиот сегмент кај жените. Кога станува збор за емотивниот сегмент, ова е неделата во која тој советува против импулсивно и непромислено однесување. Слободните Овни ова недела флертуваат и некој ќе се појави во нивната непосредна околина.Дефинитивно ќе се заљубат. Добар период за љубов. Треба да внимаваат кога се во прашање законите и правните облици.

Биковите треба да се грижат за имунитетот. Во емотивниот сегмент, зафатените Бикови имаат подобра врска и подобра комуникација оваа недела. За слободните ќе се појави некој за време на викендот, многу веројатно некој помлад. Понеделник, вторник и среда се понапнати кога се работи за бизнис.

Близнаците треба да се грижат за синусите и средното уво. Што се однесува до емотивниот сегмент, зафатените до викендот ги очекува мала нервоза во љубовната врска. Од викендот следува пријатно изненадување. Слободните имаат можност да запознаат некого преку интернет, пријатели или на состанок. Ќе имаат многу работа, оние кои се занимаваат со приватен бизнис очекуваат некои контроли, но успешно ќе ги надминат сите пречки.

Раковите да се грижат за респираторните органи и белите дробови. За зафатените следи полесна недела, има компромис. За слободните добар период, многу флерт и можност за средба со личност од друго место или на патување. Доста зафатени сте на работа. Клучот е да се прилагодите за да ја постигнете целта.

Кај Лавовите кардиоваскуларниот сегмент е проблематичен. Во емотивниот дел, зафатените ќе работат малку повеќе и ќе имаат малку помалку време за партнерот. За слободните, некој од минатото може да им тропне на врата. Оваа недела е повеќе за комбинации отколку за врски. Во деловниот сегмент ги очекуваат добри контакти, договори и преговори, особено во среда и четврток.

Зафатените Девици можат да очекуваат разделба од партнерот, додека слободните имаат преголеми очекувања од потенцијалниот партнер. Слободните Девици се на мета на повеќе кандидати и ќе имаат можност да изберат. Мала нервоза и промени на работа. Проблем со стомакот.

За Вагите можни проблеми со лигаментите и зглобовите. За зафатените Ваги, мешањето на другите луѓе во нивната врска. Слободните Ваги бараат нови предизвици. Стабилно на работа.

Скропиите се склони кон настинки. Изразен е аспектот на љубомора од страна на партнерот, кој може да кулминира во оваа недела. Нервоза на работа поради старите проекти. Предупредување да се грижи за правниот сегмент.

За родените во знакот Стрелец неделата е „обоена“ со нервоза, сè ќе се заврши во гужва. Зафатените премногу анализираат, се враќаат во минатото. Совет е да се опуштите и да се ослободите. Слободните треба да се чуваат од интриги и тајни врски. На работа да не реагирате импулсивно.

Јарците треба да се грижат за својот крвен притисок. Оние кои се зафатени ќе имаат недостаток на време заедно со партнерот. Слободните имаат можност да запознаат некого на забава, па дури и двајца. Можна е нејасност.

Водолиите да се чуваат од повреди. Во емотивниот сегмент се чини дека секој е на своја страна во врската. Слободните Водолии ќе имаат интересна комуникација во четврток, петок и сабота која ќе ги доведе во врска.

Рибите да обрнат внимание на дишните органи. Зафатените Риби треба да се спуштат на земја и посериозно и пореално да зборуваат за сериозните проблеми. Можен е договор. Слободните се отвораат за нова личност. Деловниот сегмент е непредвидлив и неизвесен, вели астрологот Владимир Влајиќ.

Тагови
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more

Живот

Дали сте подготвени за второ дете?

Read more

Нова јапонска апликација за запознавање им помага на осамените да најдат ВИ партнери

Read more

Истражување откри што никогаш не треба да користите в хотел

Read more

Психолог откри 3 типа на родители кои ги поттикнуваат своите деца да бидат разгалени

Read more
 

Магазин

Дали сте подготвени за второ дете?

Читај повеќе

Како да препознаете предозирање со витамин Б3?

Читај повеќе
  • filter

6 производи што не смеете да ги користите кога сте изложени на сонце

Читај повеќе

Нова јапонска апликација за запознавање им помага на осамените да најдат ВИ партнери

Читај повеќе

Како да препознаете дали сте навистина гладни или само стрвни?

Читај повеќе

Истражување откри што никогаш не треба да користите в хотел

Читај повеќе

4 намирници богати со влакна го подобруваат варењето

Читај повеќе

Психолог откри 3 типа на родители кои ги поттикнуваат своите деца да бидат разгалени

Читај повеќе

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Читај повеќе