Астролог објаснува што ни носи спојувањето на Венера и Плутон во знакот Јарец

Астрологот Олга Савиќ од Venerasapapilotnom.com, објаснува што точно значи спојувањето на Венера и Плутон во знакот Јарец и како тоа се одразува на нашето секојдневие.

Веќе пишувавме што според Савиќ порачуваат ѕвездите на полето на љубовта, работата и здравјето за секој од хороскопските знаци во декември годинава.

„Венера влезе во знакот Јарец на 5 ноември, но конјукцијата со Плутон ја достигна на 25 ноември. Спојот ќе трае до 5 јануари, а потоа повторно од 19 февруари до 6 март“, вели таа.

Откако Плутон влезе во знакот Јарец во 2008 година, Венера има контакт со него во тој знак на секоја година и неколку месеци. Затоа, во секоја година од 2008 година, се случува спојување на Венера и Плутон во знакот Јарец. Ова секогаш се случува во зимските месеци и тоа е нормален аспект што се случува постојано.

„Прашањето ‘Што значи кога Венера оди кон Плутон во знакот Јарец?’ е исто како да прашаш ‘Што ќе се случи кога автомобилот ќе тргне да се движи кон раскрсница?’ Зависи од автомобилот, од возачот, од гужвите, од времето, од сто фактори. Некои без проблем ќе ја поминат раскрсницата, некои ќе се судрат и ќе ја оштетат колата, некои ќе се заглават (ако има кружен тек, на пример) и нема да можат да излезат долго време, туку ќе се вртат во круг“, вели Савиќ.

„Самата Венера ја претставува емотивно-материјалната сфера. Едноставно кажано – љубов, уживање, пари. Нејзината врска со Плутон ќе донесе различни нешта на различни луѓе. За некого опсесивна љубов, силни страсти, за некого сексуално насилство и вознемирување, за некои кармички врски - почетоци или нивно обновување, бидејќи Венера од спојот со Плутон ќе тргне ретроградно, за некои огромни промени во постоечките емотивни односи - трансформација на љубовта“, најавува астрологот.

„Некои ќе крадат пари што не се нивни, кражби и ‘газење преку трупови’ за пари, некои добивки, некои загуби, некои ќе добијат потреба од правење тешки козметички корекции (усни, гради, задник - сѐ што е ‘обло’) и да си го сменат личниот опис, за други ќе донесе гинеколошки интервенции или интервенции на дојката поради ткивото што расте (фиброиди, полипи, цисти, карциноми)“, пренесува prva.rs.

„Ниту еден аспект, дури ни овој, не е сам за себе. Се гледа во контекст на наталната карта на поединецот, за да може да се каже што ќе ѝ донесе на таа индивидуа“, вели Савиќ.

реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Read more

Живот

Седум прашања што треба да си ги поставувате пред роденденот

Read more

Како да ги намалите сметките за струја?

Read more

Како најлесно да го исчистите златниот накит?

Read more

Како да се избегнат штетните ефекти од користењето на клима-уред?

Read more
 

Магазин

Седум прашања што треба да си ги поставувате пред роденденот

Читај повеќе

Помалку познати рани знаци на бременост

Читај повеќе

Љубов предодредена во ѕвездите: Совршената хороскопска двојка

Читај повеќе

Сурутката ги чисти црниот дроб и цревата, но која е подобра – кравја или козја?

Читај повеќе

Дали начинот на кој седите може да ви го продолжи животот?

Читај повеќе

Како да ги намалите сметките за струја?

Читај повеќе

Добро Ми Стои кај Претседателот

Читај повеќе

Зошто со годините потешко го поднесуваме мамурлакот?

Читај повеќе

Како најлесно да го исчистите златниот накит?

Читај повеќе