Атлетико Мадрид три недели без повредениот Суарес

Водечкиот тим во шпанското фудбалско првенство Атлетико од Мадрид во следните три недели ќе биде без услугите на Луис Суарес, откако 34-годишниот уругвајски напаѓач на тренинг го повреди мускулот на левата нога.

Искусниот Суарес е најдобар стрелец сезонава на Атлетико со 19 прволигашки голови, а поради повредата ќе ги пропушти натпреварите против Бетис, Еибар, Хуеска и Атлетик Билбао.

Повредата на Суарес е новa неповолна вест за Атлетико, кој во јануари имаше десет предност на чело на табелата, но по последниот пораз од Севиља му остана само бод повеќе од второпласираната Барселона.

До крајот на сезоната во Шпанија преостануваат уште девет кола.

Тагови
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Фудбал

Истрага за местење натпревари во српското фудбалско првенство

Read more

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Read more

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Read more

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Read more
 

Спорт

Истрага за местење натпревари во српското фудбалско првенство

Читај повеќе

Гери Трент Џуниор испиша историја во НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Читај повеќе

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Читај повеќе

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Читај повеќе

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Читај повеќе

Тејтум стана најмладиот играч на Бостон кој постигнал над 50 поени на еден натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Читај повеќе

Падна одлука: ЕУРО ќе се игра пред навивачи

Читај повеќе