Бербатов: Дарко Панчев ми беше идол

Кајгана/Макфакс
/ 02.06.2023 / 11:10

Дарко Панчев му бил идол на еден од најдобрите бугарски фудбалери Димитар Бербатов. Поранешниот напаѓач на Манчестер јунајтед, ова го откри во интервјуто за спортскиот портал „Блиц“.

„Еден од моите омилени фудбалери е Дарко Панчев. Беше импресивно да се гледа како игра пред голот… Даваше голови на сите можни начини. Го обожував, го обожував начинот на кој ги тресеше мрежите. Дарко Панчев ми беше најомилен“ – откри Бербатов.

Бербатов, кариерата ја започна во Пирин, потоа играше во ЦСКА Софија, Баер Леверкузен,Тотенхем, Манчестер јунајтед, Фулам, Монако и ПАОК.

реклама

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Кое кафе е поздраво, топлото или ладното?

Read more

Колку често треба да се менува постелнината во летните месеци?

Read more

Фудбал

Еврогол на Бабунски на дебито за Данди Јунајтед

Read more

Capology ги објави платите на сите играчи во Премиер лигата

Read more

Потпретседателката на Аргентина го брани Енцо: Нема колонијалисти да ни кажуваат што да пееме

Read more

Демба Ба: Нацистите бегаа во Аргентина, и вие сега сте изненадени…

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Еврогол на Бабунски на дебито за Данди Јунајтед

Читај повеќе

Capology ги објави платите на сите играчи во Премиер лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Вучиќ за американскиот Дрим Тим: Тешко е да се игра против тие ѕверови

Читај повеќе

Потпретседателката на Аргентина го брани Енцо: Нема колонијалисти да ни кажуваат што да пееме

Читај повеќе

Демба Ба: Нацистите бегаа во Аргентина, и вие сега сте изненадени…

Читај повеќе

Олмо е пред преселба во Барселона, од трансферот милиони ќе заработи и Динамо

Читај повеќе

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Читај повеќе

Милан го потврди трансферот на Мората

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчестер Сити го доби првото засилување

Читај повеќе