Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Николас Кејџ успеа да го потроши своето богатство од 150 милиони долари купувајќи глупости. Медиумите пишуваат дека Кејџ банкротирал поради лоши инвестиции и неразумно трошење на парите.

Кејџ заработи милиони како еден од најплатените холивудски актери. Глумеше во познати филмови и покрај тоа што веќе 40 години работи во Холивуд, на крајот падна во долгови откако потроши големи пари за глупости.

Како што пишуваат медиумите, во 2009 година веќе должел 6.3 милиони долари за данок. Кејџ почнал да тоне од неговата четириесетта година, а вината за финансиските проблеми ги префрли на неговиот сметководител.

Но, кога ќе погледнете што купувал во тоа време, ќе сфатите дека една работа е полоша од другара, пишува LADbible.

Верувале или не, актерот купил череп од диносаурус стар 76 милиони години за 300.000 долари. Потоа купил баварски дворец од 11 век во Германија, за 8 милиони долари. Потоа купил остров од 40 хектари за 7 милиони долари, во 2006 година за 3.45 милиони долари купил „проколната куќа“ која припаѓала на сериски убиец.

Истовремено поседувал 15 различни резиденции, како и куќа во Калифорнија вредна 25 милиони долари. Во еден период поседувал и 50 ретки автомобили и околу 30 мотори. Еден од неговите најскапи автомобили е Lamborghini купен во 1997 година за 450.000 долари.

Поседувал и девет Rolls Royce, четири јахти, најскапата била проценета на 20 милини долари.

Исто така купил и надгробен споменик во облик на пирамида висок 2 метра за кој неодамна изјави дека се надева дека ќе биде на неговиот гроб.

реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Дали треба да ја пиете водата што отстоила преку ноќ во чаша?

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Филм & ТВ

Најголемата филмска ѕвезда во Кина е избришана од интернет

Read more

Барби го пронајде својот Кен

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Болдвин нишанел кон камера кога ја усмртил Хачинс

Read more
 

Сцена

Најголемата филмска ѕвезда во Кина е избришана од интернет

Читај повеќе

Барби го пронајде својот Кен

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Ед Ширан фати корона, концертите ќе ги одржува од дома

Читај повеќе

Болдвин нишанел кон камера кога ја усмртил Хачинс

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Џејмс Мајкл Тајлер – Гантер од „Friends“ ја загуби битката со ракот

Читај повеќе

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавена аудиоснимка од повикот во Брза помош откако Болдвин пукаше во колегите

Читај повеќе

„Sex and the City“: Приказна по која не треба да се водите

Читај повеќе