BMW со тизер ја најави следната генерација на тркачкиот M4 GT4

BMW го објави тизерот со кој го најави пристигнувањето на моделот M4 GT4, тркачкиот автомобил кој е наменет за купувачите.

Новиот тркачки автомобил е базиран на G82 генерацијата на BMW M4, кoј е директен наследник на F82 генерацијата на моделот М4 GT4, која дебитираше во 2017 година.

BMW M Design објави само еден тизер кој покажува како ќе изгледа овој автомобил, а се гледа дека ќе биде поинаков од претходниците. Редизајнирана е предната маска, а поизразен е дифузорот.

Ќе го движи 3,0-литарски твин турбо мотор кој ќе развива помалку од 503 КС. Внатрешноста ќе биде поинаква во однос на стандардниот М4.

Цената сè уште не е објавена, но овој модел од минатата генерација во Европа чинеше околу 170.000 евра.

Тагови
реклама

Секс во бременост: Дали е безбеден за бебето и кои пози и се најудобни на жената?

Read more

Ситуации и места каде што е најлесно да се заразите со омикрон

Read more

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Read more

IQ мапа: Кој е поглуп, а кој попаметен од Македонците во Европа?

Read more

Авто новости

Audi презема контрола врз најпрестижниот британски бренд

Read more

Aston Martin го најави „најмоќниот луксузен SUV во светот“

Read more

Како Италијанците го спасија Volkswagen пред 60 години?

Read more

Велосипеди пред автомобили? Германците се навикнуваат на новиот сообраќаен знак

Read more
 

Автомобили

Audi презема контрола врз најпрестижниот британски бренд

Читај повеќе
  • play_arrow

Aston Martin го најави „најмоќниот луксузен SUV во светот“

Читај повеќе

Како Италијанците го спасија Volkswagen пред 60 години?

Читај повеќе

Велосипеди пред автомобили? Германците се навикнуваат на новиот сообраќаен знак

Читај повеќе
  • play_arrow

Off-road дуел на теренци: Niva vs Jimny vs Duster

Читај повеќе

Дали би купиле „виетнамско BMW“ со 10 години гаранција?

Читај повеќе

Ново одложување - ништо од Tesla Cybertruck и годинава

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го тестирањето на прототип на летечки автомобил

Читај повеќе

Хакер тврди дека има „целосна контрола“ над повеќе од 25 Tesla автомобили

Читај повеќе