Братот на принцезата Дијана: Во „The Crown“ има битни нешта што не се вистинити

Братот на принцезата Дијана, Чарлс Спенсер (56 г.) говорејќи за ТВ-серијата „The Crown“, кажа дека во неа има битни нешта што не се вистинити.

– Серијата во основа се држи до фактите, но оние важни делови меѓу нив не се факти. Продуцентите ме прашаа дали можат да снимаат во нашата семејна куќа, но јас не одобрив. Она што ме загрижува е тоа што луѓето кои ја гледаат серијата заборават дека сето тоа е всушност измислена приказна. Дел од публиката ја доживува серијава како лекција по историја, а моја должност е да предупредам на тоа, нагласи Спенсер.

Тој вели дека не можел да погледне повеќе од една епизода, оти сетоа тоа премногу го потсетувало на сестра му.

Четвртата сезона на светски познатата серија „The Crown“ на Netflix се појави на стрим-платформата на 15 ноември. Серијата што ги следи интригите на британското кралско семејство низ историјата, полека се приближува до 21 век, па на ред дојде и ерата на, според многумина, непрежалената принцеза Дијана. Кралското семејство, како што се очекуваше, е најмногу незадоволно од начинот на кој е прикажан принцот Чарлс (72).

реклама

Кога COVID-19 ќе стане лесна болест како настинка?

Read more

Моќна порака: Погледнете како ТВ водителка ги поддржа жртвите на сексуално насилство

Read more

Бугарски програмер доби одговор од Илон Маск по 154 дена чекање

Read more

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Read more

Филм & ТВ

20 јануари 1993, почина актерката Одри Хепберн

Read more

Top 10 најиритирачки ликови од хорор филмовите

Read more

Официјален трејлер за научнофантастичниот „Space Sweepers“

Read more

Netflix пушти тизер за документарецот за Пеле

Read more
 

Сцена

  • filter

20 јануари 1993, почина актерката Одри Хепберн

Читај повеќе
  • play_arrow

Top 10 најиритирачки ликови од хорор филмовите

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за научнофантастичниот „Space Sweepers“

Читај повеќе
  • play_arrow

Нема да верувате која песна е на првото место на Billboard листата

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix пушти тизер за документарецот за Пеле

Читај повеќе

Хоакин Феникс како Наполеон во новиот филм на Ридли Скот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Marksman“ го симна „Wonder Woman 1984“ од врвот на бокс-офисот

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали песна за возачка дозвола ќе биде песната на 2021? Веќе руши рекорди

Читај повеќе