ЛА ЛИГА 2021/22

Бускетс: Да се добие Обамејанг беспари е вистински подарок

Габонскиот напаѓач распали синоќа и за прв пат ја затресе мрежата во дресот на Барселона. Всушност, Обамејанг прослави хет-трик.

„Работи добро, дојде овде во потрага по минутажа која сега ја добива. Се надевам дека ќе ни помага на овој начин бидејќи тој е одличен играч. Да се има Обамејанг во тимот и тоа добиен беспари е вистински подарок“, изјави Серхио Бускетс говорејќи за Movistar+.

Пјер-Емерик Обамејанг беше заглавен во Арсенал и некое време немаше одиграно натпревар, а потоа зимава дојде во Барселона и тоа без отштета. Одигра два натпревара влегувајќи, од клупата, а потоа против Наполи во Лига Европа првпат како стартер. Синоќа исто беше стартер и во својот четврти настап за каталонскиот тим постигна гол, всушност не еден, туку три.

Популарниот Оба погоди во 23., 32. и 38. минута во победата од 4:1 на „Местаља“ со која Барса и натаму е во игра за пласман во Лигата на шампионите бидејќи го дели 4. место со Атлетико со по 42 бода, а има натпревар помалку од Бетис кој е трет со 46.

реклама

Над 1.300 починати на аџилак во Саудиска Арабија

Read more

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Терористички напади во Русија: Улични тепачки, нападнати цркви, убиени 15 полицајци

Read more

Експертите ги избраа најдобрите половни автомобили

Read more

Фудбал

Дали 16-годишниот Јамал ќе смее да игра по 21 часот?

Read more

Коефициентот за нерешено вртоглаво паѓа, сомнеж во регуларноста на натпреварите на ЕУРО

Read more

Заслужен црвен картон: Брутален старт на Копа Америка

Read more

Копа Америка: Мексико славеше, го видовме и првото големо изненадување

Read more
 

Спорт

Дали 16-годишниот Јамал ќе смее да игра по 21 часот?

Читај повеќе

Џорџ и Томпсон си одат од ЛА Клиперс и Голден стејт

Читај повеќе

Коефициентот за нерешено вртоглаво паѓа, сомнеж во регуларноста на натпреварите на ЕУРО

Читај повеќе
  • play_arrow

Заслужен црвен картон: Брутален старт на Копа Америка

Читај повеќе

Копа Америка: Мексико славеше, го видовме и првото големо изненадување

Читај повеќе

Навивач на ЕУРО платил 60 евра за да гледа во столб

Читај повеќе
  • filter

Дали ќе чекаме упадите на навивачи на терен да станат опасни?

Читај повеќе

Клубот на Даку најави казна по пцовките кон Македонците на ЕУРО

Читај повеќе

Фудбалерите на Данска ги одбија покачувањата за да земаат иста плата со фудбалерките

Читај повеќе