ChatGPT може да се користи и без сметка

Компанијата OpenAI го објави својот следен чекор во стратегијата за проширување на достапноста на своите алатки за вештачка интелигенција, така што сега е можно да се користи ChatGPT дури и без сметка.

Повеќе од 100 милиони луѓе користат ChatGPT во 185 земји ширум светот неделно, а компанијата се надева дека со елиминирање на условот за отворање сметка, ќе убеди уште повеќе луѓе да се обидат на четботот.

Способноста да се користи ChatGPT без сметка полека се шири, така што на почетокот нема да им биде достапна на сите, но тоа дефинитивно се менува со текот на времето.

Стандардно, OpenAi го користи она што корисникот го бара од ChatGPT за да ги унапреди своите модели за сѐ, а ако корисникот не сака неговата интеракција со четботот да се снима, може да го направи тоа во поставките дури и без сметка.

Корисникот кој ќе одлучи да креира сметка ќе може да складира и прегледува историја на разговори, ќе може да споделува разговори и да отклучува дополнителни функции како гласовни разговори и приспособени инструкции.

OpenAI тврди дека воведува и „дополнителна безбедност на содржината“, како што е блокирање на барања и друго.

Тагови
реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Интернет

Starlink ќе обезбеди брз интернет на првата приватна вселенска станица

Read more

Instagram заработува повеќе пари од рекламирање отколку YouTube

Read more

Кој ќе плати, ќе добие ВИ: Дали Google ќе воведе наплата за својата основна услуга?

Read more

X им дава сино знакче на корисниците со повеќе од 2.500 Premium следбеници

Read more
 

Гик

Apple ќе овозможи поправка на iPhone со користење на користени делови

Читај повеќе

Starlink ќе обезбеди брз интернет на првата приватна вселенска станица

Читај повеќе
  • play_arrow

Месечината се превртела одвнатре нанадвор пред милијарди години

Читај повеќе

Имаме само уште две години да ја спасиме планетата Земја

Читај повеќе

Лудиот германски проект за затворање на Медитеранот и делумно намалување на водата

Читај повеќе
  • filter

HMD ги претстави Nokia мобилните 6310, 5310 и 230

Читај повеќе

Facebook Messenger конечно доби 4 нови функции кои долго ги чекавме

Читај повеќе
  • filter

Motorola ги откри спецификациите на смартфонот Moto G64 5G

Читај повеќе

Voyager 1 е надвор од Сончевиот Систем, со месеци испраќа чудни податоци

Читај повеќе