Четири најчести грешки што ги правите за време на секс

Сексот треба да биде уживање и задоволство за двајцата партнери. 

Јасно дека не постои магична формула која ќе го подобри сексуалниот живот кај сите, но постојат начини како да ги отстраните грешките за да го подобрите сексуалниот живот.

Ова се четири најголеми грешки кои ги правите за време на секс

Прескокнување на предиграта

Предиграта е еден од најважните фактори за уживање во сексот. Очекувањето за тоа што ќе се случи подоцна уште повеќе го зголемува уживањето. Меѓутоа, можеби ќе ви треба малку повеќе време додека да научите да уживате во предиграта и да не брзате. 

Без оргазам

Познато е дека жените не можат да постигнат оргазам толку брзо и лесно како мажите. Но, наместо да глумите дека доживувате оргазам, треба да разговарате со вашиот партнер за тоа како може да го подобрите сексуалниот живот и подеднакво да уживате во сексот.

Не слушате

Комуникацијата е важна за добар секс, а ако секој оди по свое и не го слуша другиот, тоа никако не може да резултира со нешто добро. Уживањето на партнерот/партнерката треба да ви биде подеднакво важно и треба да знаете кои пози му/ѝ се допаѓаат за да имате незаборавен секс. 

Одбивањето на нови работи

Моногамијата е тешка. Водењето со љубов со една личност подолг период знае да биде здодевно ако не пробувате нови работи. Опуштете се и дозволете си да пробувате нови работи, не се ограничувајте на истиот секс кој го имате со години.

реклама

Мајка во Шведска 28 години го држела синот во заробеништво

Read more

Убавица на денот: Хајди Греј

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Низ фотографии: Пеколни температури во Австралија

Read more

Љубов и секс

Дали сум феминистка ако уживам во спенкинг?

Read more

Три грешки кои мажите ги прават за време на орален секс

Read more

Секс по 30-тата година: Четири работи кои никој не ги кажува

Read more

134 оргазми за еден час и други неверојатни секс рекорди

Read more

Магазин

  • play_arrow

Топ 10 потценети европски престолнини кои треба да се посетат

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако на вашето куче му ги правите овие работи, престанете веднаш

Читај повеќе
  • play_arrow

Брзо и лесно: Пет рецепти за чиа пудинг

Читај повеќе
  • play_arrow

Она кога имаш ангел чувар

Читај повеќе

Една е мајка, ама една беше и колекцијата

Читај повеќе

Како алкохолот влијае врз имунолошкиот систем?

Читај повеќе

101-годишна Италијанка по трет пат заразена со COVID-19

Читај повеќе

Колку капки се потребни за некој да се зарази со коронавирусот?

Читај повеќе

Дали сум феминистка ако уживам во спенкинг?

Читај повеќе