Citroën го претстaви C5 Aircross Hybrid: Комфорен и тивок

Citroën тргнува во поход на пазарот на електрични возила и го претставува својот нов технолошки подвиг. Новиот SUV C5 Aircross Hybrid е тивок градски автомобил од класата ë-Confort.

Иако се докажа како пример во поглед на удобноста, понуди и 20 технолошки решенија за помош при возењето.

Новиот SUV C5 Aircross Hybrid е голем чекор за брендот Citroën на пазарот на електрични возила, чијашто цел е до 2025 година да воведе електрична верзија за целокупното производство.

Имено, 2020 година компанијата Citroën ќе биде збогатена со многу електрични возила и возила со хибридни мотори.

C5 ќе се движи речеси без звук и без вибрации во секојдневните возења и нуди комфорност во возењето.

Citroën има хибриден менувач 225 s со менувач ë-ЕАТ8, 225 коњски сили, литиум-јонска батерија со напон од 200 V, а максимален вртежен момент од 320 Nm.

реклама

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Read more

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Пет грешки во сексот поради кои изгледате како почетник

Read more

Хороскопски знаци кои најлесно ги освојуваат женските срца

Read more

Авто новости

Кој е Томас Шeјфер, новиот шеф на Škoda?

Read more

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Read more

Sony ќе тестира електричен автомобил

Read more

Суперспортскиот модел на Mercedes сега развива 530 коњски сили

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Кој е Томас Шeјфер, новиот шеф на Škoda?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Читај повеќе
  • play_arrow

Sony ќе тестира електричен автомобил

Читај повеќе
  • filter

Суперспортскиот модел на Mercedes сега развива 530 коњски сили

Читај повеќе
  • filter

Поглед во освежениот BMW M5

Читај повеќе

Елон Маск: Tesla автомобилите се прескапи, потребен е поевтин модел

Читај повеќе

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Читај повеќе

Mitsubishi прекинува со испораката на нови модели во Европа

Читај повеќе

Најавен новиот Rolls-Royce Ghost

Читај повеќе