Дац и Александар Митевски во посета на македонскиот КИЦ во Софија

Музичките ѕвезди Драган Спасов - Дац и Александар Митевски, придружувани од хармоникашот Војче Петрушев, минатата недела го посетија и Културно-информативниот центар (КИЦ) на Република Северна Македонија во Софија.

Како што информира КИЦ, тие се запознале со работата и активностите на Центарот, му го подариле нивното ЦД „Лубовен пасош“ и најавиле следни видувања во месеците што следат.

– По огромниот успех што го доживееаја во Бугарија со каверот „Корона чао“ и обработката на бугарскиот шлагер „Целувката на Ана“, Дац и Александар се многу канети артисти за настапи по медиумите, концерти во живо и друг вид соработка со бугарските колеги, се додава во информацијата на Културно-информативниот центар (КИЦ).

реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

Која храна докажано го намалува нивото на холестерол?

Read more

Култура

Театарот „Сенки и облаци“ објави повик за уметнички резиденцијален престој

Read more

Кинотеката в среда го отвора летното кино со филмска вечер посветена на Желимир Жилник

Read more

Во Археолошкиот музеј отворена изложба за античкиот град Стибера

Read more

Пресврт во случајот Манчевски: „Банана филм“ тврди дека криминалот е во Агенцијата за филм

Read more
 

Вести

Кривична пријава за полициски командир во Виница

Читај повеќе

Театарот „Сенки и облаци“ објави повик за уметнички резиденцијален престој

Читај повеќе

Јапонскиот премиер го отпушти сопствениот син бидејќи правел забава во неговата резиденција

Читај повеќе

СДСМ: Скопје е пред банкрот

Читај повеќе

Почна етапната исплата на пензиите

Читај повеќе
  • play_arrow

Русија: Украинците ја нападнаа Москва со дронови

Читај повеќе

Паѓаат цените на нафтата

Читај повеќе

Изменет сообраќаен режим во Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Пендаровски: Судски совет се избрука

Читај повеќе