Дадо Тапшанов: Доживеав животен рестарт кога се искачив на 5.600 метри

Дадо е човек кој сака да патува и да го документира светот. За себе вели дека е фриленс фотограф документарист, а особено е горд што е се уште фотограф – аматер и сака тоа така да остане. Бидејќи само фотограф- аматер го фотографира она што го сака.

Иако секаде оди со својот фотоапарат, на пуст остров не би го понел. Апаратот е за места каде што има луѓе, народи, култури и традиција.

Бил во САД, Кина, Непал, Индија и речиси цела Европа... но за Дадо дом е – каде што се луѓето што ги сакаш. Би живеел и во Тимбукту, само да се преселат таму сите тие луѓе.

Неговите фотографии исполнуваат со силни емоции, затоа што луѓето кои ги сретнал и документирал зборуваат со очите и насмевките.

Скопско Smooth и Reborn здружуваат сили во мисија да регрутираат млади луѓе чии таленти, идеи, ставови и вредности заслужуваат да бидат разгласени.

Ако фотографираш, блогираш, создаваш музика, сликаш или креаираш на кој било начин, пријави се тука. Оваа креативна платформа силно ги поддржува сите кои живеат и делуваат - по свое.

*Спонзориран текст

реклама

Голем неделен хороскоп: Близнаците добиваат „жолт картон“, Бикот конечно ќе ужива

Read more

Главниот украински разузнавач тврди: Путин има двојници, се менуваат по потреба

Read more

Се појавија снимки од злогласниот руски „нуклеарен воз“

Read more

Како е да се живее со осум жени?

Read more

Македонија

Обвинителен акт против поранешен генерален секретар на Владата

Read more

Левица повикува на протест против отворањето на клубот „Цар Борис III“ во Охрид

Read more

Зендели: Засега нема да поднесеме инцијатива за интерпелација на Груби

Read more

Сончево и посвежо со северен ветер

Read more
 

Вести

Северна Кореја ја поддржа руската анексија на украинските територии

Читај повеќе
  • play_arrow

Се појавија снимки од злогласниот руски „нуклеарен воз“

Читај повеќе

Обвинителен акт против поранешен генерален секретар на Владата

Читај повеќе

Левица повикува на протест против отворањето на клубот „Цар Борис III“ во Охрид

Читај повеќе

Полска и формално побара 1,2 илјади милијарди долари репарација од Германија

Читај повеќе

Подарок за Путин: Чеси купија тенк и им го донираа на Украинците

Читај повеќе
  • play_arrow

Затвореници во Еквадор се пресметаа со ножеви и пиштоли, има најмалку 15 мртви

Читај повеќе
  • play_arrow

Главниот украински разузнавач тврди: Путин има двојници, се менуваат по потреба

Читај повеќе

Зендели: Засега нема да поднесеме инцијатива за интерпелација на Груби

Читај повеќе