Дали бодибилдер ќе го издржи бруталниот тренинг на Кристијано Роналдо?

А.С.
/ 15.02.2021 / 20:23

Бодибилдерот и YouTube фитнес гуру Асел Суеид редовно експериментира со различни диети и физички исцрпувачки режими за фитнес на некои од најспособните спортисти во светот.

Досега ги испроба фитнес рутините на легендата на НБА, Леброн Џејмс и фудбалерот Лионел Меси. Во своето последно видео, Суеид го ​​испробува „воркохоличниот“ распоред на тренинзи што го практикува португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо за да ги има мускулите, но и физичката подготвеност по кои е познат.

Неговиот тренинг е комбинација на вежби за сила (вкупно 10 различни вежби) со сесии HIIT вежби, пишува Men's Health. Задникот, нозете и стомакот се само некои делови од телото покриени со овој брутален тренинг, а на видеото можете да видите дали овој јутјубер успеа да го издржи до крај.

Remote video URL
реклама

Ова е можеби најлошиот начин да му соопштите на партнерот дека сте бремена

Read more

Најмали меѓу комшиите: Како стоиме на мапата за големина на пениси во Европа?

Read more

Најперверзните жени се родени во овој хороскопски знак

Read more

Делчевец пронајде лек за корона

Read more

Фит

Интензивен HIIT тренинг за слабеење со Памела Рајф

Read more

Што ќе се случи ако 30 дена тренираш како Арнолд Шварценегер?

Read more

Боксерски тренинг со Памела Рајф

Read more

Што треба да правите секој ден за да набилдате мускули побрзо?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Делчевец пронајде лек за корона

Читај повеќе

Зошто почесто треба да јадете зелка?

Читај повеќе
  • play_arrow

Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Читај повеќе

Најдобриот рецепт за вкусно и сочно трилече

Читај повеќе

Во која земја живеат најмногу милијардери?

Читај повеќе

Три навики на здравите луѓе

Читај повеќе
  • play_arrow

Ја побара за жена на висина од над 4.000 метри

Читај повеќе
  • play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за слабеење со Памела Рајф

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би можело да изгледа животот по 1000 години?

Читај повеќе