Дали сме на Марс? Бизарен дизајн за заштита од коронавирус

Футуристичкиот MicroClimate Air производ е наменет за заштита од новиот коронавирус.

Новиот дизајн за заштита ги разбранува социјалните мрежи, некои не го прифатија со одушевување и се прашуваат дали сме на Марс или на Земјата.

Сепак, за оние кои не сакаат да носат маска, ова е ново решение. Заштитната кацига е со вграден вентилационен систем и може да биде ваш за 199 долари. Овој футуристички производ е дело на Мајкл Хал, бизнисмен кој идејата за него ја добил додека скијал.

Но, луѓето не се баш одушевени од овој производ. Дали вие би го носеле за заштита од вирусот?

 

реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more

Убавица на денот: Алена Шишкова

Read more

Чек дис аут

Yugo запали по 15 години дремење во пустина

Read more

Што се крие под песокот на Сахара?

Read more

Канадски град го промени името, жителите не сакаа да носи име на минерал

Read more

Борба меѓу две змии одблизу

Read more

Магазин

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Yugo запали по 15 години дремење во пустина

Читај повеќе

Диета која трае само 72 часа - дали би ја пробале?

Читај повеќе
  • filter

Објавена листата на 25 најубави плажи во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога секундите се важни: 8 основни вештини за преживување

Читај повеќе

Љубовна криза: 5 совети кои ќе ви помогнат да ја надминете

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се крие под песокот на Сахара?

Читај повеќе
  • filter

Сè е во деталите: Идеи за уредување на мал стан

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобриот рецепт за палента со печурки

Читај повеќе