НБА 2023/2024

Данило Галинари го засили Милвоки Бакс

Милвоки Бакс донесоа уште едно добро познато име во својот тим. Нов играч на франшизата од Висконсин стана искусниот Италијанец Данило Галинари.

Актуелната сезона е 14-та за Галинари во НБА. Сезонава одигра 32 натпревара за Вашингтон Визардс (36) и Детроит Пистонс (6), со просек од 7,3 поени и 2,8 скока за околу 15 минути по натпревар.

Поранешниот играч на Њујорк Никс, Денвер Нагетс, Лос Анџелес Клиперс, Оклахома Сити Тандер и Атланта Хокс има одиграно 760 натпревари во НБА со просек од 15,2 поени, 4,7 скока и 1,9 асистенции.

Тој беше драфтуван од Њујорк Никс како шести пик во 2008 година, а дојде од миланска Олимпија.

URL
реклама

Ограда од надвозник падна во Автокоманда, откорнати се дрвја, поплавени улици, делови од Скопје останаа без струја

Read more

Доларот зајакна, еврото ослабе

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Оградата од мостот во Автокоманда падна врз две возила

Read more

Кошарка

Суперѕвездата на Бостон со нов најскап договор во историјата на кошарката

Read more

Бостон Селтикс станаа рекордни НБА шампиони

Read more

Далас на крилјата на Дончиќ го замрзна Бостон на -38 и ја продолжи финалната серија

Read more

Како Вест стана логото на НБА?

Read more
 

Спорт

Копа Америка: Мексико славеше, го видовме и првото големо изненадување

Читај повеќе

Навивач на ЕУРО платил 60 евра за да гледа во столб

Читај повеќе
  • filter

Дали ќе чекаме упадите на навивачи на терен да станат опасни?

Читај повеќе

Клубот на Даку најави казна по пцовките кон Македонците на ЕУРО

Читај повеќе

Фудбалерите на Данска ги одбија покачувањата за да земаат иста плата со фудбалерките

Читај повеќе

Нема спиење за фудбалските фанови од вечерва: Почнува Копа Америка

Читај повеќе

Три возбудливи натпревари денеска на ЕУРО: Дерби Шпанија-Италија, Србија на поправен

Читај повеќе

Суперѕвездата на Бостон со нов најскап договор во историјата на кошарката

Читај повеќе
  • play_arrow

Даку ги пцуеше Македонците по мечот со Хрватска

Читај повеќе