НБА

play_arrow

Јокиќ конечно запрен, во поразот од Кливленд забележа „само“ дабл-дабл

Кливленд Кавалирс стана првиот тим што го запре Никола Јокиќ оваа сезона и благодарение на тоа победи против Денвер Нагетс со 121:109.
Read more
play_arrow

Ни неверојатниот трипл-дабл на Јокиќ не му помогна на Денвер

Никола Јокиќ оствари неверојатен трипл-дабл, но неговиот тим Денвер загуби со 115:110 на гостувањето кај Њу Орлеанс.
Read more
play_arrow

Сан Франциско не е место каде шампион предава прстен: Голден Стејт ја врати серијата во Лос Анџелес

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс ноќеска намалија на 3-2 во серијата против Лос Анџелес Лејкерс во полуфиналето од плеј-офот на Западната конференција.
Read more
play_arrow

Јокиќ повторно го среди Феникс, Дурент и соиграчите немаа решение за трипл-дабл машината

Кошаркарите на Денвер Нагетс ноќеска на свој терен го победија Феникс Санс со 118:102 и со тоа поведоа со 3-2 во четвртфиналето од плеј-оф серијата, а уште еднаш фантастичен беше српскиот центар Никола Јокиќ.
Read more
play_arrow

Јокиќ запиша нов трипл-дабл и за малку ќе се степаше

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ го постигна својот 25-ти трипл-дабл учинок сезонава, овој пат во победата на неговиот тим над Мемфис Гризлис од 113:97.
Read more
play_arrow

Милвоки го победи ослабениот Бостон дури по продолжение

Ноќеска во НБА се одиграа само пет натпревари, а најинтересно беше во Милвоки каде домаќинот дури по продолжение успеа да го совлада драстично ослабениот Бостон.
Read more
play_arrow

Несекојдневна ситуација во НБА: Гостите дојдоа, домаќините не се појавија

Необична ситуација се случи синоќа во НБА лигата - гостите дојдоа на игра, но домаќинот не се појави.
Read more
play_arrow

Бизарна повреда на Дончиќ ја засени победата на Далас

Кошаркарите на Далас Маверикс го победија Феникс Санс со 99:95 како гости и покрај тоа што го загубија Лука Дончиќ поради повреда, кој го исчаши зглобот на почетокот на натпреварот.
Read more
play_arrow

Лука Дончиќ одигра една од најдобрите партии во кариерата и го стигна Новицки

Лука Дончиќ одигра еден од најдобрите натпревари во кариерата и само вторпат во НБА стигна до границата од 50 поени.
Read more
play_arrow

Дончиќ ја продолжи серијата од 30+ поени, но промаши шут за победа против Бакс

Во текот на ноќта се одиграа десет натпревари во НБА лигата, а во центарот на вниманието беше дуелот помеѓу Далас Маверикс и Милвоки Бакс.
Read more

Возрасната граница за НБА драфтот спуштена на 18 години

Раководството на НБА лигата и Здружението на играчи се на чекор до постигнување договор за намалување на минималната возрасна граница за играчите кои смеат да се пријавуват на драфтот, од 19 на 18 години.
Read more
play_arrow

Трета победа за Бостон над Бруклин, Дончиќ се врати и загуби

Кошаркарите на Бостон го совладаа Бруклин и поведоа со 3:0 во првото коло од плеј-офот на Источната конференција, додека Јута израмни на Западот против Далас и покрај враќањето на Лука Дончиќ.
Read more
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more