НБА

play_arrow

Јокиќ запиша нов трипл-дабл и за малку ќе се степаше

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ го постигна својот 25-ти трипл-дабл учинок сезонава, овој пат во победата на неговиот тим над Мемфис Гризлис од 113:97.
Read more
play_arrow

Милвоки го победи ослабениот Бостон дури по продолжение

Ноќеска во НБА се одиграа само пет натпревари, а најинтересно беше во Милвоки каде домаќинот дури по продолжение успеа да го совлада драстично ослабениот Бостон.
Read more
play_arrow

Несекојдневна ситуација во НБА: Гостите дојдоа, домаќините не се појавија

Необична ситуација се случи синоќа во НБА лигата - гостите дојдоа на игра, но домаќинот не се појави.
Read more
play_arrow

Бизарна повреда на Дончиќ ја засени победата на Далас

Кошаркарите на Далас Маверикс го победија Феникс Санс со 99:95 како гости и покрај тоа што го загубија Лука Дончиќ поради повреда, кој го исчаши зглобот на почетокот на натпреварот.
Read more
play_arrow

Лука Дончиќ одигра една од најдобрите партии во кариерата и го стигна Новицки

Лука Дончиќ одигра еден од најдобрите натпревари во кариерата и само вторпат во НБА стигна до границата од 50 поени.
Read more
play_arrow

Дончиќ ја продолжи серијата од 30+ поени, но промаши шут за победа против Бакс

Во текот на ноќта се одиграа десет натпревари во НБА лигата, а во центарот на вниманието беше дуелот помеѓу Далас Маверикс и Милвоки Бакс.
Read more

Возрасната граница за НБА драфтот спуштена на 18 години

Раководството на НБА лигата и Здружението на играчи се на чекор до постигнување договор за намалување на минималната возрасна граница за играчите кои смеат да се пријавуват на драфтот, од 19 на 18 години.
Read more
play_arrow

Трета победа за Бостон над Бруклин, Дончиќ се врати и загуби

Кошаркарите на Бостон го совладаа Бруклин и поведоа со 3:0 во првото коло од плеј-офот на Источната конференција, додека Јута израмни на Западот против Далас и покрај враќањето на Лука Дончиќ.
Read more
play_arrow

Незапирливите Тејтум и Бостон со голем пресврт ја средија Атланта

Кошаркарите на Селтикс ја совладаа Атланта Хокс во Бостон со 105:95 и со тоа ја потврдија одличната форма бидејќи ова беше нивни осми последователен триумф.
Read more
play_arrow

Трипл-дабл со 49 поени на Јокиќ и неверојатна асистенција за победа по продолженија

Најдобриот кошаркар во НБА лигата за минатата сезона игра уште подобро во новава.
Read more
play_arrow

НБА: Лидерот Феникс поразен на гостувањето во Мајами

Кошаркарите на Феникс загубија на гостински терен од Мајами со 123:100 во еден од шесте натпревари одиграни синоќа во НБА лигата.
Read more
play_arrow

Денвер на крилјата на Јокиќ победи кај вицешампионот

Никола Јокиќ на одличен начин ја започна новата НБА сезона, водејќи го Денвер Нагетс до првата победа сезонава.
Read more
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

6 симптоми дека имате дефицит на витамин Д во вашето тело

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more