Дарио & Миг 21 во живо пред скопјани!

Една од најголемите македонски поп легенди, пејачот кој ги опеа и радоста и тагата залеани со „Дупла вотка“ и со „Ракија“, после двата успешни концерти во Македонската филхармонија, Дарио & Миг 21 за првпат во живо во ноќен клуб!

Оваа сабота во ноќниот клуб PURE - Дарио & Миг 21  ќе настапат во полн состав ги изведат безвременските хитови како „Дупла вотка“, „Косоока“, „Викни ме на чај“, „Старо купувам“, „Дај да заспијам“, „Зборови погрешни“, „Ладна како камен“, „Не ми е страв“, “Какви се ова времиња“….и  најновиот „Ракија“.

Цената на билетите се 300 денари и истите се набавуваат на самата врата од ноќниот клуб.

Дарио оваа година направи успешен come back на сцената, на која опстои повеќе од 40 години, со двата успешни концерти во февруари оваа година.

реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

МК сцена

Шпаркасе Банка е спонзор на 53. издание на Златно славејче

Read more

Почина актерот Мето Јовановски

Read more

Десет музички ѕвезди за главната вечер на јубилејниот 25-ти Таксират

Read more

Редици за билети на македонските филмови во Торонто

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Психолошкиот трилер со Џулија Робертс и Итан Хок пристигна на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали ќе добиеме филм и за Кен?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Габриела Спаниќ изгледа непрепознатливо по бројните козметички зафати

Читај повеќе
  • play_arrow

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Читај повеќе

Раперот Пи Диди е обвинет за групно силување на 17-годишна тинејџерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ се збогува со филмската кариера: Кажав сè што имав да кажам

Читај повеќе

Анџелина Џоли повторно ќе биде Maleficent

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најдобрите филмови и серии за 2023 година според IMDb?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Fast X

Читај повеќе