Давеник изваден од Охридското Езеро

Седумдесет и седум годишно лице било пронајдено удавено пред хотел на Охридското крајбрежје.

СВР Охрид денеска соопшти дека синоќа околу 15 часот и 15 минути случајот бил пријавен во полиција.

– Во СВР Охрид е пријавено дека на плажа пред хотел на Охридското крајбрежје, од водите на Охридското Езеро бил извлечен Р.М. (77) од селото Пласница, Македонски Брод. По извршена реанимација, од страна на Итна медицинска помош кај лицето била констатирана смрт, без траги на насилство, изјави портпаролот Стефан Димоски.

По наредба на Јавен обвинител, телото било предадено на семејството.

реклама

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Хроника

Предложен притвор за осомничен за семејно насилство: Се заканувал дека ќе го убие целото семејство

Read more

Возач загина во сообраќајка кај Кичево

Read more

Почина жена од Неготино претепана од партнерот, тој ќе биде гонет за потешко кривично дело

Read more

Осуденик избоден со остар предмет во Затворот Идризово

Read more
 

Вести

Фото: Кајгана

Трошоците на живот во јули со раст од 1,9% на месечно, а за 16% на годишно ниво

Читај повеќе
  • play_arrow

Русија ја објави состојбата на нуклеарниот реактор по гранатирањето

Читај повеќе

Предложен притвор за осомничен за семејно насилство: Се заканувал дека ќе го убие целото семејство

Читај повеќе

Британските туристи во Шпанија ќе се „испечат“, предупредува шефот за туризам

Читај повеќе

Возач загина во сообраќајка кај Кичево

Читај повеќе

Под мотото „Ритам на стихот, ритам на животот“ ќе се одржат 61 Струшки вечери на поезијата

Читај повеќе

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Читај повеќе

Шефот на ОН: Повторно ни се заканува нуклеарен конфликт

Читај повеќе

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Читај повеќе