Денеска почнува скопскиот Beer Fest

Со повеќе од 30 музички ѕвезди на две бини, над 60 видови на пиво од Македонија и светот, богата локална кујна и голем број на забавни активности денес почнува скопскиот пиво фест.

Од денеска па до недела скопјани ќе можат да уживаат во различни видови на пиво пропратени со музичка програма на истата локација како и минатата година, стадионот на АРМ во Градскиот парк.

Вечерва од 20 часот музичката програма ќе ја отвори пост-панк/стонер групата Палиндрон, но пивскиот фестивал ќе биде отворен уште од 17 часот бидејќи на видео бим ќе биде овозможено гледање на дебито на европското првенство на одбојкарската репрезентација на Македонија против Финска.

реклама

Што се случува кога по втор пат ќе се заразиме со коронавирусот?

Read more

Расте тензијата на Кавказ: Загинати и ранети ерменски и азербејџански војници

Read more

Кој е пасивен, а кој не може без секс: Хороскопските знаци во кревет

Read more

Тешки последици кои пациентите со COVID-19 ги чувствуваат месеци по оздравувањето

Read more

Македонија

Правото на глас го оствариле 7.861 болни и немоќни, 234 лица во домови и 1.235 затвореници

Read more

Зибери: Не сум позитивен на COVID-19, утре ќе гласам во 10 часот

Read more

ССМ: 15 јули неработен ден за сите работници, ако се работи да се пријави во ДИТ и да се исплати надомест

Read more

135 новозаразени, 4 починати и 142 оздравени

Read more

Вести

Правото на глас го оствариле 7.861 болни и немоќни, 234 лица во домови и 1.235 затвореници

Читај повеќе

Од коронавирусот во светот починаа 3.000 здравствени работници

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Зибери: Не сум позитивен на COVID-19, утре ќе гласам во 10 часот

Читај повеќе

ССМ: 15 јули неработен ден за сите работници, ако се работи да се пријави во ДИТ и да се исплати надомест

Читај повеќе

Аја Софија останува отворена за посетители кога ќе нема молитви

Читај повеќе

135 новозаразени, 4 починати и 142 оздравени

Читај повеќе

ЦИВИЛ: Кршење на изборниот молк и други изборни нерегуларности

Читај повеќе

Кокино добива нови патоказни и информативни табли

Читај повеќе