Џони Деп во улога на контроверзниот француски крал Луј XV

Џони Деп ја доби првата улога по последниот судски процес против неговата поранешна сопруга Амбер Хард.

Деп ќе се појави во улога на кралот Луј XV во историската драма „La Favorite“, во режија на Мајвен Ле Беско. Премиерата е закажана за 2023 година во француските кина.

Се работи за филм на Netflix, а Деп ќе го глуми францускиот крал Луј XV кој владеел во 18 век. Во остварувањето ќе глумат и француската актерка  Мајвен Ле Беско (во насловната улога на Жана Ди Бари – последната официјална љубовница на кралот), како и Пјер Ришар и Ноеми Лвовски.

Netflix го лиценцира филмот за Франција, каде што и ќе се снима. Според Bloomberg, таа финансиска поддршка ќе помогне во финансирањето на продукцијата, но Netflix не е вклучен во ништо друго.  

Ова ќе биде првата улога на Деп откако Холивуд му го сврти грбот по обвинувањата за семејно насилство од страна на поранешната сопруга Амбер Херд. Актерот треба да добие отштета од 10 милиони долари како компензација. Истата порота ја награди Херд со 2 милиони поради слични обвинувања, па актерката изјави дека ќе поднесе жалба.

Тагови
реклама

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Read more

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Read more

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Read more

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Read more
 

Сцена

  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Читај повеќе