Државна Лотарија и Црвен крст започнаа со хуманитарна акција за поддршка на ранливи категории граѓани во борба со Ковид-19

Ова не е краткорочна кампања, ќе трае и по празниците, но токму сега, во времето за дарување можеме да се вклучиме сите и подарувајќи пакет инстант лозови, покрај среќа, забава и добивки да бидеме хумани и подариме некому здравје.


Акцијата се одвива преку продажба на инстант лозовите „Еко скутер“ во коверт „Среќа плус“. Еден пакет лозови содржи 6 лоза, што значи дека акцијата „5+1“ продолжува, а дополнително со купување на овој пакет се учествува и во кругот на среќа и солидарност.

Во зимскиот период за борба со Ковид-19 на најнемоќните им се потребни витамини и суплементи, за што ќе се наменат 10% од средствата собрани од оваа акција.

Затоа ги покануваме сите граѓани и сите правни субјекти, во пресрет на престојните новогодишни празници, да подарат инстант лозови „Еко скутер” во пакет „Среќа плус” и да се вклучат во кругот на среќа и солидарност. 

Акцијата на терен веќе започна. Тимови на Црвен крст, со првите досега собрани средства, веќе набавија дел од суплементите и започнаа да ги посетуваат домовите на социјално загрозени и немоќни граѓани даруваќи ги првите пакетчиња за здавје.


Пакетот „Среќа плус“ со инстант лозови „Еко скутер”, може да го најдете на сите продажни места на Државна лотарија ширум нашата земја.

Претпријатијата може да направат нарачка на: 02 32 77 77 и на promo@loto.mk, a со тоа да подарат среќа на свои вработени и соработници.
 

 


Подарете среќа и бидете хумани.


Државна лотарија

реклама

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Мицковски, временски патник - го честиташе Велигден на 2 август

Read more

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Љетив на кров – BMW издание

Read more

Промо

НЛБ Банка и Visa со многу изненадувања по повод Олимписките игри

Read more

Point Retail Park прославува 2 години!

Read more

Спортски, практичен и елегантен: Пристигна новиот Audi Q5 Sportback

Read more

Институтот Pasteur de Lille ја оцени ефикасноста на прочистувачите на воздух на Daikin против респираторни вируси

Read more
 

Ново

Во Кочани огнената стихија оштети куќи и возила, десетина граѓани завршија во болница

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Првиот комерцијален сателит што може да се репрограмира беше лансиран во вселената

Читај повеќе

Начинот на живеење пред зачнувањето влијае врз здравјето на бебето

Читај повеќе

Кејн не се појави на подготовки со Тотенхем, сака да го продадат

Читај повеќе
  • play_arrow

Мицковски, временски патник - го честиташе Велигден на 2 август

Читај повеќе

Нови 54 случаи на COVID-19 од 3.087 тестирања

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да направите камера за во автомобил од стар смартфон?

Читај повеќе

Дали е сѐ дозволено во љубовта и војната?

Читај повеќе