ЛА ЛИГА ГО ОБЈАВИ КАЛЕНДАРОТ ЗА НОВАТА СЕЗОНА

Ел Класико ќе се игра во октомври и март

Шпанската фудбалска федерација на својата официјална веб-страница вчера го објави календарот на натпреварите од Ла Лига за сезоната 2022/23.

Барселона и Реал Мадрид ќе играат меѓу себе на 16 октомври во Мадрид (9. коло) и на 19 март 2023 година во Барселона (26. коло).

Натпреварите од првото коло на шампионатот на Шпанија ќе се одржат на 14 август. Сезоната ќе заврши на 4 јуни 2023 година.

URL

Во првото коло ќе играат:

Атлетик Билбао – Мајорка

Барселона – Рајо Ваљекано

Бетис – Елче

Селта – Еспањол

Кадиз – Реал Сосиедад

Осасуна – Севилја

Алмерија – Реал Мадрид

Хетафе – Атлетико Мадрид

Ваљадолид – Виљареал

Валенсија – Жирона.

реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

Која храна докажано го намалува нивото на холестерол?

Read more

Фудбал

Меси потпишува за Саудијците, воопшто немало понуда од Барса

Read more

Алиоски ќе се врати во Ал Ахли

Read more

Официјално: Почетино е новиот менаџер на Челси

Read more

Во Англија не го сакаат, но: Калчо гигантите се тепаат за Мегваер

Read more
 

Спорт

Меси потпишува за Саудијците, воопшто немало понуда од Барса

Читај повеќе

Алиоски ќе се врати во Ал Ахли

Читај повеќе

Ништо од пресвртот за историја: Мајами ги декласираше Селтикс за финале во НБА

Читај повеќе

Официјално: Почетино е новиот менаџер на Челси

Читај повеќе

Во Англија не го сакаат, но: Калчо гигантите се тепаат за Мегваер

Читај повеќе

Ѓоковиќ напиша на камерата: Косово е срцето на Србија. Стоп за насилството

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ успешно стартуваше на Ролан Гарос

Читај повеќе

Пиоли: Милан мора да се засили за да биде конкурентен

Читај повеќе

Го нема Лева - нема голови: Никој не постигна ни 20 гола во Бундеслигата

Читај повеќе