ПРЕМИЕР ЛИГА 2021/22

Емерсон за забраните на Конте: Сакам кечап, сакам и путер

Фудбалерот на Тотенхем, Емерсон Ројал ги коментираше промените во тимот по доаѓањето на тренерот Антонио Конте.

Антонио Конте веднаш по доаѓањето во Тотенхем воведе строги забрани кога станува збор за исхраната на фудбалерите. Најпогодени се најдоа љубителите на кечап, мајонез и путер, а јавно од таквите забрани јавно се пожали бразилскиот десен бек Емерсон Ројал.

„Сакам кечап! Но, навикнат сум да не јадам таква храна, па не ми е проблем. Путер! Го нема веќе ни путерот. Вистина е дека тој ја истакна важноста од контролирање на телесните масти и избегнување одредени видови храна. Никогаш порано не сум видел нешто слично. На почетокот беше неочекувано и малку тешко, но ова е важно за нашите настапи. Овие детали можат да направат разлика“, вели 22-годишниот Емерсон.

Тој на Тотенхем му се приклучи на последниот ден од август од редовите на Барселона. Тогаш тренер беше португалскиот стратег Нуну Еспириту Санту, кој добро ја почна сезоната, но потоа влезе во резултатска криза по која на почетокот на месецов на тренерската позиција ја презеде Конте.

Тотенхем по 12 кола во Премиер лигата е на 7. место со 19 бодови, дури 10 помалку од првопласираниот Челси.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Фудбал

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Read more

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Read more

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Read more

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе

Јунајтед го назначи Рангник за привремен тренер

Читај повеќе

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Читај повеќе
  • play_arrow

Варварска ММА борба: Удирал онесвестен противник, навивачите згрозени

Читај повеќе