Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Во петокот, данскиот фудбалер Кристијан Ериксен беше пуштен од болница и веднаш отиде да ги посети фудбалерите.

Ериксен вчера го изненади тимот на Данска посетувајќи ги фудбалерите додека тренираа во кампот, пренесе ESPN. Тој се прегрна со нив, а фудбалерите признаа дека посетата била пријатно изненадување.

„Не знаевме дека ќе дојде, па кога пристигна веднаш престанавме со тренингот. Неговата посета ни донесе добра енергија во екипата. Имавме прилика да го прегрнеме и беше убаво да го видиме како шета со синот. Ова беше убав ден поради многу причини“, изјави Кристијан Норгард.

Ериксен беше пуштен од болница по операција, Интер ќе почека со одлуката околу останувањето во клубот.

Данска ги изгуби првите два натпревари на ЕУРО, од Финска со 0 : 1 и од Белгија со резултат од 1 : 2. На листата води Белгија со 6 бода и обезбеден пласман во осминафиналето. Русија и Финска имаат по 3 бода.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Фудбал

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Read more

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Read more

Скромниот Холанд: 175 милиони евра се премногу за еден човек

Read more

Вмешан во нов скандал: Вејн Руни повторно ја изневери сопругата?

Read more
 

Спорт

Ѓоковиќ експресно во полуфиналето на ЛОИ

Читај повеќе
  • play_arrow

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Читај повеќе

Георгиевски попладнево се враќа во земјата со олимпискиот медал

Читај повеќе

Новата НБА сезона стартува на 19 октомври

Читај повеќе

Рекорден број на заразени на ЛОИ во Токио, двајца хoспитализирани

Читај повеќе

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија

Читај повеќе

Утре е дочекот на олимпискиот херој, Дејан повика на заедничка прослава

Читај повеќе

Тренерите на Георгиевски се откажаа од наградатa, побараа да му биде доделена на Дејан

Читај повеќе

Ѓоковиќ го комплетира списокот со четвртфиналисти во Токио

Читај повеќе