Кристијан Ериксен

Ериксен ја победи смртта и го прогласија за играч на натпреварот со Финска

УЕФА го прогласи Кристијан Ериксен за играч на натпреварот помеѓу Данска и Финска откако данскиот репрезентативец падна на теренот и со големи напори на лекарите успеа да го добие најважниот натпревар во неговиот
Read more
play_arrow

Човекот кој го оживеа Ериксен: Имаше пулс и дишеше, а потоа сè застана

Кристијан Ериксен е стабилен и неговата состојба е под контрола по вчерашниот шокантен пад на мечот меѓу Данска и Финска во рамките на 1. коло од групата Б на Европското првенство.
Read more

Челси и Интер подготвуваат размена Жоржињо за Ериксен

Претставници на англискиот клуб оствариле контакт со „Нераѕурите“ нудејќи им размена за во летниот трансфер период.
Read more

Ериксен и Шмајхел нудат получасовен онлајн тренинг

Данските репрезентативци за двајца среќен добитници ќе организираат онлјан тренинг кој ќе го водат лично тие.
Read more

Ериксен: Тешко ми е да тренирам во подрум

„Ова е најголемата пауза без фудбал во мојот живот, не сум допрел топка веќе 7 недели“, се жали Данецот од редовите нa Интер.
Read more
Интер гламурозно го претстави Ериксен, како Џејмс Бонд

Интер гламурозно го претстави Ериксен, како Џејмс Бонд

Данецот стави потпис на договорот и од денеска официјално е нов играч на Интер, гламурозно претставен.
Read more
реклама

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Read more

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Човекот кој го оживеа Ериксен: Имаше пулс и дишеше, а потоа сè застана

Read more

Лето 2021: Метеоролозите прогнозираат какви жештини нѐ очекуваат годинава

Read more