Фестивалот Здраво Млади 11 закажан за крајот на август

Единаесеттото издание на популарниот фестивал кој се одржува во скопскиот МКЦ годинава ќе се одржи на 26 август.

Официјалниот постер, дело на Катја Штркова

Организаторот, како и секоја година, уште на пролет го најавува фестивалот, па така и сега, пет месеци унапред, го закажа за четврток, 26 август со почеток во 18 часот. Според планот, ќе трае до 2 часот по полноќ ноќта на 27 август.

Наскоро во претпродажба ќе бидат пуштени и првите билети по промотивна цена, а организаторот најави дека за брзо ќе го соопшти и првиот изведувач гостин на Здраво Млади 11.

Одбран е и официјалниот постер откако МКЦ организираше конкурс на кој пристигнаа над 100 предлог-дизајни од 94 дизајнери. Комисијата одлучи да го одбере предлогот на Катја Штркова, а ги награди и второ и третопласираниот дизајн.

Второнаградениот дизајн на Воскресија Андреевска (лево) и третонаградениот на Весна Аранѓеловиќ (десно)

Сите новости, како и можни промени со оглед на тоа што пандемијава е непредвидлива, може да ги следите на официјалниот настан на Facebook.

реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

МК сцена

Влатко Стефановски слави 50 години кариера

Read more

Концерт „Најдоброто од Копров” на Скопско лето

Read more

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Read more

Режисерка од Нов Зеланд сними филм инспирирана од Пред дождот на Милчо Манчевски

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе