2.МФЛ ЗАПАД 2020/21

ФФМ го дисквалификува второлигашот Вардари

Тековното првенство во Втората македонска фудбалска лига Запад ќе се доигра со девет екипи, откако Фудбалската федерација на Македонија, соопшти денеска дека тимот на Вардари од Форино е дисквалификуван од натамошното натпреварување.

Одлуката е донесена поради неоправдано непојавување на фудбалерите на Вардари на натпреварот од 17. коло против Гостивар закажан на 27 февруари, што за нив е втор ваков прекршок сезонава откако еднаш не се појавија и во есенскиот дел.

Надлежната комисија на ФФМ, како што е соопштено, неодиграниот натпревар го регистрираше со службени 3:0 за Гостивар, а екипата на Вардари се враќа во најнизок степен на натпреварување при матичниот Општинскиот фудбалски сојуз на Гостивар.

Тагови
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Фудбал

Истрага за местење натпревари во српското фудбалско првенство

Read more

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Read more

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Read more

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Read more
 

Спорт

Истрага за местење натпревари во српското фудбалско првенство

Читај повеќе

Гери Трент Џуниор испиша историја во НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Читај повеќе

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Читај повеќе

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Читај повеќе

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Читај повеќе

Тејтум стана најмладиот играч на Бостон кој постигнал над 50 поени на еден натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Читај повеќе

Падна одлука: ЕУРО ќе се игра пред навивачи

Читај повеќе