Финансиски хороскоп до 22 октомври: Петок е ден на зголемен ризик

Девиците кои имаат смели проекти и амбиции не треба да се плашат да ги споделат своите финансиски планови. Во овој период и значајните и големи трошоци се добри доколку се насочени кон идни победи.

Петок е ден на зголемени ризици, поради конјункцијата Сонце-Меркур. Астролозите ги советуваат Лавовите да дејствуваат и да не губат време - среќна прилика можеби нема да чека, бидејќи со безделничење и мрзеливост, конкурентите ќе ги зграпчат сите профитабилни понуди, а парите ќе одлетаат. Фокусирањето на деталите е важно за одржување на финансиската стабилност.

Оваа недела ќе биде последна пред силното слабеење на Меркур, кој преминува во знакот на Скорпија. Затоа е многу важно работата планирана за есен да ја доведеме до логична завршница на деловен и финансиски план.

За многу знаци од Зодијакот, упорноста и решителноста ќе им помогнат поефикасно да привлечат пари. Не седете без работа, бидејќи ова е последната недела на стабилност.

Овен

Финансиската состојба на Овенот може да се промени на неочекувани начини. Астролозите забележуваат голема веројатност да најдат нова добро платена позиција. Пријателите и познаниците можат да дадат информации. Затоа треба да ги држите очите отворени и да не се плашите од нови понуди. Подобро е да ги прочитате коментарите од други корисници пред да купите нешто. Оваа недела ќе означи почеток на поинаков финансиски период.

Бик

Сосема е можно Бикот да го чека жестока борба за место под сонцето, промена на средината, нови достигнувања, како и неизбежни пречки на полето на финансиите и работата. На овие луѓе им се препорачува да не се препуштаат на емоции, да веруваат во себе и да не трошат пари на зависности или лоши навики. Можете да купите неопходни работи за иднината и на тој начин да изградите стабилност.

Близнаци

Во паричните прашања, Близнаците би можеле неочекувано да имаат корист од интуицијата, а не од разумот. Треба да ја слушате не само на важни состаноци, туку дури и во продавниците, додека пазарувате и размислувате за купување. Во однос на кариерата, претставниците на овој знак треба да ги искористат своите најдобри квалитети до полн потенцијал. Не можете да седите без работа.

Рак

На Раковите им се советува да направат пауза, да ги проценат своите достигнувања и да размислуваат за идните планови. Можеби нема да ви наштети да ги подобрите вашите квалификации или да ја промените вашата позиција, бидејќи лесно можете да станете баран експерт. Како и да е, не треба веднаш да брзате на курсеви или до вашиот шеф за унапредување: прво треба да размислите за план за акција. Сега нема смисла да се губи време.

Лав

Астролозите ги советуваат Лавовите да дејствуваат и да не губат време - среќната прилика може да не чека, бидејќи со безделничење и мрзеливост, конкурентите ќе ги зграпчат сите профитабилни понуди, а парите ќе одлетаат. Важно е да посветите повеќе внимание на вашиот паричник, да го следите салдото на вашите сметки и да избегнете доцнење на плаќањата. Фокусирањето на деталите е важно за одржување на финансиската стабилност.

Девица

Девиците кои имаат смели проекти и амбиции не треба да се плашат да ги споделат своите финансиски планови. Не треба да бидете скромни: секогаш можете да го ублажите вашиот апетит, но на почетокот подобро е веднаш да се изјасните. Во овој период и значајните и големи трошоци се добри доколку се насочени кон идни победи. Конкункцијата Сонце-Меркур особено ќе се одрази на финансиите на Девиците.

Вага

Финансискиот хороскоп ги предупредува Вагите за лажни советници, енергетски вампири и токсични луѓе: не треба да го прифаќате зборот на сите кога се во прашање парите. Добротворноста ќе биде плус за Вагите, но само ако стане значајна. Петок - денот на аспектот на Меркур и Сонцето - може да внесе силни противречности меѓу монетарната и љубовната сфера на животот. Вагите ќе мора правилно да си ги постават приоритетите.

Скорпија

Според финансискиот хороскоп, Скорпиите ќе мора да го завршат започнатото оваа недела и, веројатно, финансиски да им помогнат на своите најблиски. Подобро е да позајмите колку што можете, за да не паднете сами во парична јама. Најлошиот непријател на Скорпијата е суетата и гордоста. Тие можат да ги доведат Скорпиите на расипничко и расипничко трошење. Подобро е да се носат одлуки врз основа на логични аргументи.

Стрелец

На работа и со парите Стрелецот го очекуваат помали проблеми. За среќа, нема да има сериозни инциденти, но сепак експертите ги советуваат луѓето од овој знак да ја зајакнат вербата во сопствените сили, да бидат поупорни и повнимателни. Ова е важно време за проширување на социјалните врски и создавање нови корисни контакти во деловната сфера.

Јарец

Оваа недела астролозите ги советуваат Јарците да не размислуваат за штедење, туку за тоа што ги спречува да постигнат успех. Пред да привлечете богатство во вашиот дом, треба да се ослободите од сè што ве спречува да се збогатите: скршени работи, ѓубре, искината облека, долгови, неизвесност. Вреди да се започне оваа недела со општо чистење - и не само во куќата. Но, ќе се средат финансиите.

Водолија

Водолиите ќе уживаат во генерално мирен период, без нервоза, без вртоглави издигнувања и болни падови. Засега сè оди како и обично. Саботата можете да ја посветите на шопинг и менување на околината, можете да купите мебел, облека, вкусна храна. Трошоците кои водолиите ќе ги направат за да ја привлечат или зајакнат љубовта ќе имаат позитивно влијание врз животот. Нема потреба да се плашите да подарувате подароци на вашата сакана личност.

Риби

На Рибите им е важно да слушнат што им кажуваат другите. Вредни совети и практични препораки ќе им помогнат на Рибите да излезат од тешка ситуација. Неоснованите критики можат да ја разнишаат нивната самодоверба и негативно да се одразат на нивната финансиска состојба во иднина, па мораат да ги слушаат луѓето, но и да ги филтрираат дојдовните информации. Ризичен ден – петок, кога Сонцето ќе влезе во конјукција со Меркур.

Тагови
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more

Живот

Кејт Мидлтон се појави на Вимблдон и ја одушеви публиката

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Уран и Марс носат проблеми: Астро прогноза до крајот на јули

Read more
 

Магазин

  • play_arrow
  • filter

Кејт Мидлтон се појави на Вимблдон и ја одушеви публиката

Читај повеќе

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Читај повеќе

Каде во светот жените имаат најбујни гради?

Читај повеќе

Три најдобри протеини за здравo срце

Читај повеќе
  • play_arrow

Вежба со која ќе топите масти и кога спиете

Читај повеќе

Што ни се случува во телото ако цел ден сме под клима?

Читај повеќе
  • filter

Која Џорџа Мелони си денес?

Читај повеќе

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Читај повеќе

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Читај повеќе