Автомобили

Спортските „ѕверки“ на Саемот за автомобили во Женева
filter

Спортските „ѕверки“ на Саемот за автомобили во Женева

McLaren, Ferrari, Lamborghini… посебно место на Саемот за автомобили во Женева им е посветено на спортските модели. Нивните коњски сили се над 500, максималната брзина им е над 300 км/ч, а цените се бројат во стотици илјади евра.
Read more
Lamborghini Huracan Evo Spyder пристигнува на Саемот во Женева
filter

Lamborghini Huracan Evo Spyder пристигнува на Саемот во Женева

Автомобилскиот Саем во Женева започнува на 7 март, а на него се очекува да се појават многу нови модели од врвните автомобилски производители.
Read more
Најмоќниот и најбрз Audi Q8 досега
filter

Најмоќниот и најбрз Audi Q8 досега

По дизелската увертира на моделот Q8 за купувачите од европскиот континент, сега германската компанија Audi ја претстави и адекватната турбобензинска алтернатива, која е најмоќна и најбрза изведба на овој модел досега.
Read more
Специјалниот Bugatti Chiron Sport „110 Ans Edition“
filter

Специјалниот Bugatti Chiron Sport „110 Ans Edition“

Францускиот производител на суперавтомобили Bugatti годинава одбележува 110 години од основањето на компанијата, и по повод овој јубилеј ќе ја претстави специјалната верзија на моделот Chiron, наречена „110 Ans Edition“.
Read more
Првиот Bugatti Chiron Sport e испорачан во Катар
filter

Првиот Bugatti Chiron Sport e испорачан во Катар

Првиот од 500 планирани примероци на Bugatti Chiron Sport ја напушти фабриката во Франција и замина за Катар.
Read more
Audi го претстави новиот TT 20th Anniversary Edition
filter

Audi го претстави новиот TT 20th Anniversary Edition

По повод 20-от роденден на оригиналниот модел TT, Audi подготви посебно издание кое ќе биде понудено на пазарот во две каросериски верзии – купе и роудстер.
Read more
Ford го претстави новиот Mondeo, редизајниран како хибридна верзија
filter

Ford го претстави новиот Mondeo, редизајниран како хибридна верзија

Новиот редизајн на Mondeo беше и официјално претставен од страна на Ford. Тој ќе биде во продажба веќе од оваа година, а ќе пристигне во хибридна и караванска верзија.
Read more
Најмоќниот и најбрзиот Mustang на сите времиња: Ford Shelby GT500
filter

Најмоќниот и најбрзиот Mustang на сите времиња: Ford Shelby GT500

На Салонот за автомобили во Детроит Ford го претстави моќниот Shelby GT500 со над 700 кс.
Read more
Се продаваат автомобили од „Fast & Furious“ на онлајн аукција
filter

Се продаваат автомобили од „Fast & Furious“ на онлајн аукција

Автомобилите што се користеа за турнејата Fast & Furious Live Arena Show се ставени на аукција поради финансиски проблеми на организацијата.
Read more
Lamborghini го претстави новиот Huracan EVO
filter

Lamborghini го претстави новиот Huracan EVO

Новиот модел Huracan EVO е последниот автомобил од производната линија на Lamborghini.
Read more
Нови, никогаш употребени примероци на BMW 5 од 1994 пронајдени во бугарско складиште
filter

Нови, никогаш употребени примероци на BMW 5 од 1994 пронајдени во бугарско складиште

Вкупно 11 никогаш претходно возени примероци на моделот BMW 5 од 1994 година беа пронајдени неодамна во бугарско складиште. Сите автомобили се произведени во 1994 година, но никогаш не се регистрирани за градска употреба.
Read more
Mazda 3 2019: Новата година доаѓа со стил
filter

Mazda 3 2019: Новата година доаѓа со стил

Крајот на 2018 година ја одбележуваме со премиерата на новата Mazda3, која ќе пристигне на пазарот во поголемо и стилски подобрено издание.
Read more