Спорт

Најинтересните фотографии од кариерата на Кристијано Роналдо
filter

Најинтересните фотографии од кариерата на Кристијано Роналдо

Пред некој ден славниот фудбалер наполни 35 години, а во негова чест Sputnik состави интересна галерија од најинтересните фотографии од кариерата на фудбалерот.
Read more
Спортската кариера на Коби Брајант низ фотографии
filter

Спортската кариера на Коби Брајант низ фотографии

Guardian објави галерија од најзначајните спортски моменти во кариерата на славниот кошаркар Коби Брајант кој загина во хеликоптерска несреќа, заедно со неговата 13-годишна ќерка и уште седум лица.
Read more
Рели Дакар 2020 низ фотографии
filter

Рели Дакар 2020 низ фотографии

Годинашното, 42. издание на Релито Дакар е првото што се одржува во Саудиска Арабија.
Read more
Победата на Македонија над Украина низ објектив
filter

Победата на Македонија над Украина низ објектив

Македонските ракометари синоќа во тешка и неизвесна битка ја остварија првата победа на ЕУРО 2020 откако со 26:25 ја совладаа Украина.
Read more
Како прославија новите светски шампиони?
filter

Како прославија новите светски шампиони?

Фудбалерите на Ливерпул направија необична галерија позирајќи со пехарот освоен на Светското клупско првенство во Катар.
Read more
Доделувањето на Златна топка 2019 низ фотографии
filter

Доделувањето на Златна топка 2019 низ фотографии

Лионел Меси ја освои Златната топка за Најдобар фудбалер за 2019 година, според гласовите на 175 спортски новинари од целиот свет. Ова е шеста Златна топка за Меси.
Read more
Како ѕвездите на НХЛ се маскираа за Ноќта на вештерките?
filter

Како ѕвездите на НХЛ се маскираа за Ноќта на вештерките?

Хокејарите од клубовите кои настапуваат во американската НХЛ буквално го обажуваат празникот Ноќта на вештерките.
Read more
Како Русите му оддадоа почит на Лев Јашин?
filter

Како Русите му оддадоа почит на Лев Јашин?

Московски Динамо во неделата играше дома против Краснодар, а натпреварот мина во знак на Лев Јашин чиј роденден е два дена подоцна.
Read more
Фудбалерите ги почнаа подготовките за Словенија
filter

Фудбалерите ги почнаа подготовките за Словенија

Нашата фудбалска репрезентација синоќа го одржа првиот тренинг како дел од кратките подготовски пред клучниот квалификациски дуел во четврток против Словенија.
Read more
Најдобрите моменти од Светското првенство во ритмичка гимнастика
filter

Најдобрите моменти од Светското првенство во ритмичка гимнастика

Повеќе од 300 гиманстичари од 61 земја учествуваа во светското првенство во ритмичка гимнастика.
Read more
Нејмар му донесе победа на ПСЖ
filter

Нејмар му донесе победа на ПСЖ

Екипата на ПСЖ оствари победа на гостувањето кај Лион. Единствениот погодок го постигна Бразилецот Нејмар, со што потврди дека се врати во форма. Со победата против Лион, ПСЖ го врати првото место на табелата.
Read more
Како изгледаше триумфот на македонските одбојкари среде Словенија?
filter

Како изгледаше триумфот на македонските одбојкари среде Словенија?

Ко-домаќинот на ЕУРО 2019 за првпат ја почувствува горчината на поразот и тоа пред својата публика откако беше немоќен пред расположените македонски одбојкари.
Read more
реклама

Се укинува забраната во ресторани и кафулиња да седат само двајца на иста маса

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Ерик Робертс е најзафатениот актер во Холивуд

Read more

Истражување: Децата кои имале строги родители тешко се снаоѓаат во љубовните врски

Read more