Гледачите на Netflix се навлечени на новата крими серија

Крими трилерот Burning Body пристигна на Netflix пред десет дена и ги воодушеви гледачите.

Приказната е сместена во Барселона, а ја следи истрагата за убиството на полицаецот чие изгорено тело е пронајдено во автомобил.

Наскоро се открива дека сопругата на полицаецот и нејзиниот љубовник се сметаат за првоосомничени. Ова откритие предизвикува јавен интерес и мрежата на токсични врски, измами, насилство и сексуална експлоатација на жртвата почнува да се разоткрива.

„Приказната за љубовниот триаголник кој тргна наопаку ја следи насилната и вжештена врска помеѓу жртвата и неговите потенцијални убијци“, се вели во синопсисот на Netflix.

Во режија на Хорхе Торегрос (Intimacy, La Vida Inesperada), Burning Body е заснован на вистинска приказна, а главните улоги ги толкуваат Урсула Корберо од Money Heist, Ким Гутјерез и Ева Лорах.

Реакциите на гледачите се фантастични.

„Burning Body е феноменална серија. Секоја нова епизода е подобра од минатата“, „Одлична серија, тешко е да престанеш да ја гледаш“, „Ако си љубител на крими приказни, почни да ја гледаш Burning Body и заблагодари ми се подоцна“, се некои од коментарите.

Серијата е целосно снимена во Барселона, Шпанија, каде што во 2017 година се случи случајот со убиство во реалниот живот што ја инспирираше серијата. Снимањето започна во септември 2022 година и заврши во февруари следната година.

Remote video URL
Тагови
реклама

Едно овошје е број еден за намалување на крвниот притисок

Read more

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Read more

Зошто археолозите стравуваат да ја отворат гробницата на првиот кинески император?

Read more

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има улица во Скопје

Read more

Филм & ТВ

Времеплов: Пред 29 години се емитуваше првата епизода од култните Friends

Read more

Како изгледаше Бетмен низ годините?

Read more

Излезе трејлерот за претстојниот документарец за Бекам

Read more

Искрен трејлер за Barbie

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Времеплов: Пред 29 години се емитуваше првата епизода од култните Friends

Читај повеќе
  • play_arrow

Нова песна на Шакира и нова прозивка - овој пат на сметка на свекорот: Сѐ уште не стапнал в гроб

Читај повеќе

Како изгледаше Бетмен низ годините?

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлерот за претстојниот документарец за Бекам

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Barbie

Читај повеќе
  • play_arrow

Гледачите на Netflix се навлечени на новата крими серија

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ е речиси непрепознатлив во трејлерот за новиот вестерн

Читај повеќе
  • play_arrow

Во сабота по 13-ти пат фестивалот Здраво млади во МКЦ

Читај повеќе

Аријана Гранде поднесе барање за развод по само 2 години брак

Читај повеќе