Голем неделен хороскоп: Близнаците добиваат „жолт картон“, Бикот конечно ќе ужива

Прочитајте го неделниот хороскоп до 9 октомври 2022 година и дознајте што ви кажуваат ѕвездите кога станува збор за љубовта, работата и здравјето.

ОВЕН

Неделниот хороскоп ви предвидува чувство на стагнација. Сакате да напредувате, но се чини дека залудно правите сè. Не грижете се, на крајот на неделата може да очекувате деловна понуда која ќе ви го подигне расположението. Кога станува збор за љубовта, не избрзувајте со ненадејни одлуки по убедување на партнерот. Правете го само она што го сакате и чувствувате. Најдобри денови за вас се среда и петок.

БИК

Финансиската ситуација се стабилизира и конечно чувствувате задоволство. Постигнавте сè што посакувавте, а оваа недела ќе биде за хедонизам, уживање и одмор. Добивате добри вести од пријател, а тоа ќе биде аларм кој ќе ве натера да се справите со љубовниот живот. Оставете го минатото зад себе, време е да се отворите за нови познанства. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и сабота.

БЛИЗНАЦИ

Вашиот неделен хороскоп носи бројни конфликти кои најмногу самите си ги создавате. Во последно време тешко поднесувате критики, па би било добро добро да размислите за вашето однесување. Можеби претерувате, а сега не е време за драма. Барате решение кога станува збор за љубовна врска, тоа ќе ви се покаже за време на викендот. Вашите најдобри денови ќе бидат четврток и недела.

РАК

Вишокот време е вашиот најголем проблем во наредните денови. Доколку планирате да започнете приватен бизнис или да започнете да барате работа, ова е идеалниот период. Незадоволството го пренесувате на партнерот, поради што конфликтите се неизбежни. Некои ќе водат сериозни разговори на тема емотивна врска, можно е да доживеете разочарување. Најдобар ден неделава ви е четврток.

ЛАВ

Оваа недела започнува со добри вести! Паричната добивка ќе ви ги реши грижите, но не значи дека треба да ги потрошите сите пари. Ценете ја среќата што сте ја имале, бидејќи овие пари навистина доаѓаат неочекувано. Во љубовта премногу барате, вашите високи критериуми донекаде го фрустрираат вашиот партнер. Обрнете внимание на третата личност која се меша во вашата врска. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и петок.

ДЕВИЦА

Неделниот хороскоп до 9 октомври ви предвидува посветеност! Продолжете да се обидувате и да си ја вршите работата најдобро што можете, сте го привлекле окото на важна личност во деловното опкружување. Доколку добиете понуда од странство, внимателно проверете ги сите информации. Не брзајте со промените, фокусирајте се на посакуваниот напредок. Очекувајте повик од поранешната љубов, се чини дека и вие сакате помирување. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и сабота.

ВАГА

Можни се здравствени проблеми на почетокот на неделата, работете на зајакнување на имунитетот. Конфликтот на работа кој се случи пред неколку дена многу влијаеше на вас и ви донесе голема промена. Не го сфаќајте ова како загуба, туку причина да се рестартирате и да продолжите напред. Сета негативност ќе исчезне на крајот на неделата, сè е добро во љубовта. Вашите најдобри денови ќе бидат понеделник и петок.

СКОРПИЈА

Ако има нешто што ќе ве одбележи оваа недела, тоа е дека сте уморни од чистење на туѓите нереди. Не ни разбирате зошто го правите тоа, но тогаш е време да ги испитате вашите чувства кон личноста која ги повторува истите грешки. Размислете дали е мудро да се мешаат работата и љубовта. Ќе ве потресе ново познанство кон крајот на неделата, се чини дека нова љубов е на пат! Вашите најдобри денови ќе бидат петок и сабота.

СТРЕЛЕЦ

Неделниот хороскоп предвидува бурни реакции кога е во прашање деловната соработка со блиски луѓе. Можеби нема да се однесувате праведно со колегите, за што може многу брзо да зажалите. Грижете се за тајните што ги чувате само за себе, партнерот може да ви замери како никогаш досега. Некои Стрелци се желни за нови љубовни авантури, но ќе мора да бидете трпеливи уште малку. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и недела.

ЈАРЕЦ

Си дадовте одмор и повеќе отколку што треба, па почетокот на неделата е знак на грижи. Малку сте исплашени за приходите и расходите што ги имате, а тоа е само знак да се раздвижите. Избегнувајте да потпишувате какви било важни договори денес, особено ако се однесуваат на имот. Не обидувајте се да најдете некој со сила, прво треба да ја преболите бившата љубов. Вашите најдобри денови ќе бидат сабота и недела.

ВОДОЛИЈА

Неделниот хороскоп ви предвидува добри денови! Конечно го оставивте лошото зад себе и тоа воопшто не беше лесен процес. Ќе ви се допаѓа комуникацијата со луѓето на работа, ќе бидете полни со ентузијазам и позитивна енергија. Добри вести доаѓаат од член на семејството, ќе уживате во прославата што следи. Обрнете внимание на личност од спротивниот пол која ве поддржува. Потрудете се да возвратите. Најдобар ден неделава ќе ви биде петок.

РИБИ

Неделниот хороскоп ви предвидува лош почеток. Можни се зголемена нервоза или гнев и разни препреки, но со помош и поддршка од блиски луѓе ќе успеете да надминете сè. Ситуацијата се подобрува веќе кон средината на неделата, само треба да бидете малку трпеливи. Потребен ви е одмор од обврските, најдете време и начин да се опуштите. Очекувајте изненадување од саканата личност! Вашите најдобри денови ќе бидат четврток и недела.

Тагови
реклама

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Read more

Приватните превозници во петок ќе го блокираат Скопје со 200 автобуси

Read more

Дали беше паметно да оживееме древни вируси од сибирскиот вечен мраз?

Read more

Како киселата зелка го чува имунитетот?

Read more

Живот

Четири опасни датуми на кои треба да бидете внимателни во декември

Read more

Совети за жените кои планираат да забременат

Read more

Работи за кои никогаш не треба да се извинувате

Read more
Како да добиете најдобро место во авион?

Како да добиете најдобро место во авион?

Read more
 

Магазин

Кое е најдоброто време за вежбање, ако сакате да слабеете?

Читај повеќе

Четири опасни датуми на кои треба да бидете внимателни во декември

Читај повеќе

Совети за жените кои планираат да забременат

Читај повеќе

Предлог за десерт: Баклава со бадеми и со суво грозје

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случувало во првите минути од ударот на астероидот што ги збриша диносаурусите?

Читај повеќе

Пет застрашувачки пророштва на Баба Ванѓа за 2023 година

Читај повеќе

Пет митови за ракот на белите дробови во кои не треба да веруваме

Читај повеќе
  • play_arrow

15 –те најстрашни места на планетата Земја

Читај повеќе

Balenciaga се извини за контроверзната кампања што се граничи со детска порнографија

Читај повеќе