УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2023/2024

Голманот на Лацио - херој на денот во ЛШ: Со гол во 90+ избегна пораз од Атлетико

Ниту Чиро Имобиле, ниту Матиа Ѕакањи, ниту Фелипе Андерсон - херојот на Лацио кој постигна гол и спаси бод е нивниот голман Иван Проведел.

Голманот на калчолигашот Лацио - Иван Проведел, во 95-тата минута од натпреварот против мадридски Атлетико постигна гол за 1:1 и му помогна на својот тим да избегне пораз на овој натпревар.

URL

Гостите од Мадрид имаа водство од средината на првото полувреме, кога Бариос постигна гол со многу среќа, а тоа беше и резултатот со кој се замина на пауза.

Подоцна Лацио се обиде да израмни, иако неколку сериозни шанси имаа и гостите, а потоа во 5. минута од судиското надополнување беше забележана една крајно интересна ситуација во која голманот на домашните постигна гол за израмнување.

По еден корнер, топката се одби до Луис Алберто, играчот од средниот ред на Лацио упати остар центаршут во шеснаесетникот, а на вистинското место се најде Проведел, кој со глава го смени правецот на топката и ја испрати во мрежата.

Remote video URL

На стадионот „Олимпико“ во Рим следуваше големо славје на домашните фудбалери, а иако гостите од Мадрид побараа фаул поради претходен дуел, ништо не излезе од тоа и натпреварот заврши со поделба на бодовите.

URL
реклама

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Фудбал

Македонија ЃП бара оставки во Судиската организација

Read more

Ајнтрахт го декласира Баерн – пукна петарда во мрежата на Нојер

Read more

Што се случува во Евертон?

Read more

Анчелоти: Не ми требаат пари, не би заминал во Саудиска Арабија за 500 милиони евра

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Македонија ЃП бара оставки во Судиската организација

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајнтрахт го декласира Баерн – пукна петарда во мрежата на Нојер

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува во Евертон?

Читај повеќе

Анчелоти: Не ми требаат пари, не би заминал во Саудиска Арабија за 500 милиони евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Fun with Flags со Фримпонг од Леверкузен

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се менува рамнотежата на моќ во светскиот фудбал?

Читај повеќе
  • play_arrow

Неверојатна партија на Леброн Џејмс за финалето на НБА Купот

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите десни крила во фудбалот во 21 век

Читај повеќе

Македонија У-19 ги доби противниците за пласман на ЕП

Читај повеќе