HBO подготвува серија според познатата видеоигра „The Last of Us“

Кога беше објавено дека ќе се појави серија според видеоиграта „The Last of Us“, многумина сметаа дека серијата нема да биде квалитетна. Ова е очекувана реакција бидејќи и претходно се правени вакви проекти од кои повеќето беа неуспешни отколку успешни.

Сепак, очекувањата се зголемија откако беше најавено дека серијата ќе биде во продукција на HBO.

Познато е дека првата сезона на „The Last of Us“ ќе има 10 епизоди, а сега е откриено дека ќе бидат вложени многу пари во креирањето на оваа серија, а буџетот ќе биде речиси како оној на „Game of Thrones“.

Серијата ќе се снима во Канада и веќе се смета за најголем филмски проект во оваа земја кој ќе придонесе за развој на локалната економија.

Познато е дека Џоел ќе го глуми Педро Паскал, а Ели ќе ја глуми Белу Рамзи. Се очекува дека серијата ќе се појави во 2022 година, но засега не е објавен официјалниот датум.

Remote video URL
Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Филм & ТВ

Најлошите филмови снимени според бестселери

Read more

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Read more

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Read more

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Почина Дасти Хил, басистот на Зи-Зи Топ

Читај повеќе
  • play_arrow

Најлошите филмови снимени според бестселери

Читај повеќе

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Читај повеќе

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Читај повеќе
  • play_arrow

Уште еднаш, овојпат без солзи: „Архангел“ се поезијата на Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен тизерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за последната сезона на „The Walking Dead“ е прилично брутален

Читај повеќе