ЕУРО 2021

Ибра се враќа во шведската репрезентација: Пусти надежи или реалност?

Долго време се шпекулираше за враќање на Златан Ибрахимовиќ во фудбалската репрезентација на Шведска, а сега е време и официјално да се потврди тоа, објави шведскиот весник FotbollDirekt.

Шведските медиуми објавија дека имаат потврда од повеќе извори дека Ибрахимовиќ ќе се најде на следната листа на Јан Андерсон за пласман на Светското првенство во Катар.

Така, Златан ќе има право да игра на натпреварите против Грузија, Косово и Естонија во првиот репрезентативен циклус, кој е закажан за крајот на овој месец.

Ибрахимовиќ не игра за националниот тим од ЕУРО 2016 година, а на 116 настапи за националниот тим постигна 62 гола, најмногу во историјата на Шведска.

Графика: Sofascore за IndexSport

 

реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Комисијата за заразни болести препорача продолжување на рестриктивните мерки

Read more

Фудбал

Перес уверува: Гарантирам дека нема да има суспензии

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

Read more

УЕФА, Премиер лига, Ла Лига и Серија А се обединија против Супер лигата

Read more
 

Спорт

Перес уверува: Гарантирам дека нема да има суспензии

Читај повеќе

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Читај повеќе

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

Читај повеќе

УЕФА, Премиер лига, Ла Лига и Серија А се обединија против Супер лигата

Читај повеќе

Претседателот на УЕФА е особено повреден од предавството на еден човек

Читај повеќе

УЕФА го возвраќа ударот: Тешки санкции за учесниците во Супер лигата

Читај повеќе

Бајиќ е новиот селектор на македонската кошаркарска репрезентација

Читај повеќе

Тотенхем го отпушти Мурињо

Читај повеќе
  • play_arrow

YouTube ѕвездата Џејк Пол го нокаутира славниот ММА борач Бен Аскрен

Читај повеќе