Иднината е тука и се вика Тропос Моторс

Електричните комерцијални возила Тропос Моторс, кои се тотален хит низ Европа, конечно се достапни и на нашиот пазар.

Иновацијата во секторот на комерцијалните возила беше претставена од групацијата Мосолф, која го основа Тропос Моторс Европа.

Со отворањето на европското производство, се отвори и вратата за ширење на дистрибутивната мрежа низ целиот регион, каде што улогата на ексклузивен дистрибутер на електричните комерцијални возила Тропос Моторс на просторот на Босна и Херцеговина, Хрватска, Словенија, Црна Гора, Косово, Македонија и Албанија ја презеде компанијата iHome d.o.o. од БиХ. Станува збор за сестринска компанија на iForm d.o.o. со долгогодишно искуство во производство на автоделови за реномирани европски производители на возила, која покрај ексклузивното право за дистрибуција, во голема мера учествува и во развојот на овие електрични комерцијални возила.

„Гледаме сѐ поголем потенцијал за продажба на потполно електрични компактни товарни возила на нашиве простори“, изјави Илија Буковац, извршниот директор на iHome d.o.o. „Моментално, сите компании низ Европа бараат решенија за одржлив транспорт со нула емисии на гасови“. Според неговата проценка, Тропос возилата можат ефикасно да се користат во сектори како што се корпоративната индустрија, услугите со достава, градежништвото и ред други.

Многумина се изненадени со капацитетот на носивост на градското комерцијално возило, кој изнесува дури 700 kg, а може да се полни и на обичен штекер од 230 V, што претставува олеснителна околност за сопствениците.

А кој знае подобро да процени возило од познатиот автомобилист Јурај Шебаљ? Јурај е првиот човек на овие простори кој ќе го тестира возилото, а неговите први впечатоци ќе може да ги видите наредните денови на јутјуб каналот: AutoMarket.hr.

Повеќе информации за компактните електрични комерцијални возила може да најдете на официјалната веб-страница: www.ihome.ba, а тимот на Тропос може да го контактирате на мејл адресата: sales@ihome.ba.

реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Read more

Промо

А1 Македонија со најдобрата новогодишна промоција во мобилната телефонија досега

Read more

Зајакнати жени - Зајакната економија

Read more

Македонскиот BtoBet добитник на две престижни награди во iGaming индустријата

Read more

Потрошувачите избраа: Виталиа – најпознат бренд за здрава храна за 2021

Read more
 

Ново

Заев – Гаши: Има стабилно парламентарно мнозинство и стабилна Влада, не се потребни предвремени избори

Читај повеќе

Шкупи ја зголеми предноста, Брегалница откина бод во Струмица

Читај повеќе

Дневен ковид-биланс: 276 новозаразени и 5 починати

Читај повеќе

Утре во Скопје протест против висококатниците кај Холидеј Ин

Читај повеќе
  • filter

Scream 5: Кој се крие зад маската на убиецот?

Читај повеќе
  • filter

Јапонците измислија мопед во кој може да се вози домашно милениче

Читај повеќе

Казни за 179 пијани возачи на територијата на цела држава

Читај повеќе

Македонскиот новинар за Златна топка на Левандовски не му дал ниту бод

Читај повеќе

CNN го отпушти водителот Крис Куомо

Читај повеќе